برگزاری نمایشگاه ظرفیت‌های صنایع‌دستی در بهمن ماه/ طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به کجا رسید؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
کد مطلب: 13254
 
وقف‌چی گفت: نمایشگاه ظرفیت‌های صنایع‌دستی و فرش ایران همزمان با فرا رسیدن ۲۲ بهمن برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛علی وقف‌چی رئیس کمیسیون فرش و صنایع‌دستی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان؛ از برگزاری نمایشگاه ظرفیت‌های صنایع‌دستی و فرش ایران در روز ۲۲ بهمن ماه سال جاری، خبر داد و اظهار داشت: ما درباره صادرات صنایع‌دستی، در حال تکمیل طرح حمایت از فعالان عرصه صنایع‌دستی هستیم. امیدواریم که با تکمیل این طرح گام‌های مثبتی جهت رفع موانع موجود بر سر راه صادرات صنایع‌دستی برداشته شود.

وی افزود: امروزه ما تا اندازه زیادی نیازمند معرفی صنایع‌دستی کشورمان به کشور‌های هدف هستیم و در این خصوص ضعف‌های زیادی داریم. امیدواریم که دولت توجه کافی به حضور ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی صنایع‌دستی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرش و صنایع‌دستی ایران با بیان اینکه فرهنگ مصرف صنایع‌دستی در داخل کشور کمرنگ است، گفت: توجه به صادرات صنایع‌دستی، به نداشتن وابستگی به خارج از کشور از نظر تکنولوژیک و فناوری مواد اولیه منجر می‌شود. از نتایج دیگر توجه ویژه به صادرات صنایع‌دستی، می‌توان به صدور راحت صنایع‌دستی به کشورهای دیگر به عنوان نماد فرهنگ ایرانی اشاره کرد.

وقف‌چی در قالب توصیه‌ای به بانوان کشور، تصریح کرد: خانم‌ها می‌توانند در ایجاد فرهنگ استفاده از محصول داخلی گام‌های مثبتی بردارند. آن‌ها می‌توانند با این کار کمک شایانی به تولید و اشتغال داخلی کنند.

رئیس کمیسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در خصوص تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه نیز باید بگویم، این طرح رأی آورده و امید است که با تصویب و اجرای آن بتوانیم بهترین استفاده را از ظرفیت‌های داخلی بکنیم.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark