بررسی آسیب های ماهواره:
اشاعه فحشا وبی بند وباری سوغات شوم مهمان ناخوانده خانواده ایرانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 1438
 
شبکه های ماهواره ای در قالب میان برنامه ها وآگهی ها، مظاهر ضد اخلاقی را تبلیغ می کنند واین رسانه، همچون دیگر ابزار بشری می تواند به آرمان های تعالی بخش انسان ها و جوامع خدمت یا خیانت کند.
ماهواره
ماهواره
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ یکی از کارکردهای رسانه های جمعی به ویژه ماهواره، مفهوم سازی وبه تبع آن، ارائه تصویرهای مستهجن ومبتذل وخلاف عفت عمومی ازطریق ماهواره ونمایش آن ها، که از عوامل گسترش بی بند وباری وبه فحشا کشاندن جوانان از نوع جنسی است. از جمله برنامه های جامعه سرمایه داری، سلطه فرهنگی بر کشورها وتغییر سبک زندگی ملت های جهان سوم ومسلمانان به ویژه زنان ودختران است. دراین جنگ ملت ها ومردم با اراده خود وقبول هزینه، در معرض حمله قرار می گیرندو ماهواره یکی از ابزارهای قوی برای تغییر ودگرگونی فرهنگ یک جامعه است. این کالای فرهنگی، مضرات فراوانی دارد وابزار مهم دشمن در جنگ نرم ویکی از عوامل تشدید کننده بحران در میان خانواده ها است.
دشمن که همواره اشاعه فرهنگ دینی واعتقاد به خداوند ومعنویات را مانع اصلی هدف های خود می بیند، برای کم رنگ کردن این اعتقادات، باایجاد خلل در اعتقادات قشرجوان ، در به انحراف کشاندن وبی هویت کردن آنان می کوشد. در واقع از دیدگاه ومنطق قرآن، بازگو کردن زشتی ها وارائه وترویج آن ها، نهی شده است؛ زیرا موجب آشکارسازی زشتی ها وبرملا شدن آن ها می شود. امام رضا(ع) می فرماید: «آن کسی که گناه را نشر دهد، رانده است وآن کس که گناه را پنهان می دارد، مشمول آمرزش الهی است».
شبکه های ماهواره ای در قالب میان برنامه ها وآگهی ها، مظاهر ضد اخلاقی را تبلیغ می کنند واین رسانه، همچون دیگر ابزار بشری می تواند به آرمان های تعالی بخش انسان ها و جوامع خدمت یا خیانت کند که درحال حاضر، بیشترین خدمت ماهواره درایجاد و رواج فساد وفحشا در میان جوانان است.
از آنجا که هر انسان دارای یک سری مبانی واعتقاداتی می باشد ورفتار اونیز مطابق با نوع تفکر او به جهان وخداوند هست. پس باید از این مرزهای اعتقادی دفاع کرده وآن ها را به نحو احسن بشناسد ومهمترین دشمن در عرصه ی اعتقادات، شبهات وتلقین های نادرست بوده ودر زمان فعلی این شبهات با رنگ ولعاب زیباتر خود را بروز می دهند. متاسفانه ماهواره در شمار ابزارهایی قرار گرفته که به مرزهای عقیدتی انسان ها خصوصا اسلام حمله ور شده وقصد دارد با گسترش فساد وفحشا از طریق تلویزیون، ماهواره ومجلات ونظایر آن عملا اخلاق را ازجوامع بزداید.
ماهواره موجب ازبین رفتن حجاب های اخلاقی ودینی از بسیاری مسائل، به ویژه در زمینه های جنسی وخشونت می شود. درگذشته، دنیای ناشناخته واسرار آمیز زندگی بزرگسالان، آنها را از کودکان ونوجوانان متمایز می ساخت و به عبارت ساده تر، این تفکیک، برپایه شرم استوار بود. کودکان ونوجوانان، درباره مسائل جنسی، پول، حشونت، بیماری، مرگ ونظایر آن، لب فرو می بستند؛ اما به تدریج وبا کسب آگاهی های جدید از راه ماهواره، همه آن نوع رازداری ها به فراموشی سپرده می شود.
درسریال های نامناسب شبکه های ماهواره ای سنت های اجتماعی وفرهنگی کشورها مورد تحقیر قرارمی گیرند، نقش های خانه داری، همسری ومادری در این فیلم ها زیر سوال رفته وبیشترین تاکید آنها نشان دادن ارزش کار زن در بیرون از خانه است.
تجمل گرایی که ماهواره مبلغ آن است تنها درتغییر شیوه پوشش، خوراک ورفتارهای اجتماعی وشخصی آشکار نمی شود بلکه دربالارفتن میزان بزه کاری ها وزیر پا نهادن اصول اخلاقی نیز اثری شگرف دارد. بروز مشکلات وروانی، سست شدن بنیان خانواده، هویت زدایی، کم رنگ شدن باورها واعتقادات ملی ومذهبی، ترویج خرافه، مصرف گرایی، مدگرایی واختلال در روابط ورفتارهای اجتماعی، ازمهم ترین آسیب ها وآثار سوء برنامه های ماهواره ای است که می تواند اجتماع وخانواده ایرانی را درگیر خود کند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark