افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت در میرجاوه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب: 12290
 
مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت دانش آموزان مددجوی کمیته امداد در کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان شهرستان میرجاوه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛آیین افتتاحیه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میرجاوه با همکاری و تعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با حضورمسئولین این شهرستان، معاون فرهنگی کمیته امداد سیستان و بلوچستان، دانش آموزان و والدین در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار کرد: پیام امروز برنامه های فرهنگی کمیته امداد امر به معروف و نهی از منکر و همگرایی بیشتر خانواده ها با تربیت اسلامی و آرمان های انقلاب است .
کاظم مودی گفت: امروزطرح اوقات فراغت برای  12 هزار دانش آموز  در سطح استان با هدف تقویت بنیه فرهنگی، دینی، سیاسی و معرفتی برگزار می شود و پیام کمیته امداد پیام  انقلاب ناب است، کمیته امداد امسال 60 درصد افزایش اعتبار گرفته تا بالغ بر 6 هزار دانش آموز را به اردوهای فرهنگی تفریحی اعزام کند.

وی خاطرنشان کرد: مقوله تعلیم و تربیت در کمیته امداد بسیار حائز اهمیت است و با تعطیلی مدرسه تربیت تعطیل نخواهد شد، کمیته امداد در راستای اجرای این مهم فعالیت های بیشماری انجام داده است و بیش از 100 نخبه قرآنی در خانواده کمیته امداد شناسایی و کشف استعداد شدند.

مسول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان میرجاوه در این مراسم اظهار کرد: براساس تفاهم نامه میان کانون و کمیته امداد، کلاس های طرح اوقات فراغت در بخش های احکام، قران، نقاشی، قصه های فرهنگی، سفال و مجسمه سازی در محل کانون پرورش فکری برگزار می شود.
زهرا زرگر با اشاره به اهمیت غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اذعان کرد: اگر چه در تابستان مدارس تعطیل می‌شوند اما نباید تعلیم و تربیت را تعطیل کنیم چرا که اوقات فراغت یکی از مسائل مهم نوجوانان و جوانان است که شناخت نیازمندی‌ها و رفع احتیاجات و برنامه‌ریزی‌ صحیح برای اوقات فراغتی که آنها در اختیار دارند باعث می‌شود تا خلاقیت‌ها، نوآوری‌ها همراه با تفکر سیال نمود خود را نشان دهند.
مدیر کمیته امداد شهرستان میرجاوه نیز در این مراسم بیان کرد: طرح غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌ آموزان با هدف حفظ دانش آموزان از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی برگزار می شود چراکه توجه به نوع پرکردن طرح فراغت می تواند زمینه رشد دانش‌آموز را فراهم آورد.
منصور نورا افزود: غنی سازی اوقات فراغت به ویژه در قشر دانش آموز از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین باید برنامه ریزی در خصوص پر کردن اوقات فراغت دانش اموزان در تابستان در دستور کار مسولان مربوطه قرار گیرد تا از انحطاطات احتمالی افراد جلوگیری به عمل آید.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی و هنری در طول تابستان دانش آموزان با اندوخته ای ارزشمند و با خاطره ای خوب تابستان را به سپری کنند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark