علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
گلایه های مردم نتیجه بی توجهی عده ای به توصیه های رهبر انقلاب است/ نباید به دشمن فرصت سو استفاده داد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 13970
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه گلایه های مردم نتیجه بی توجهی عده ای به توصیه های رهبر انقلاب است، گفتند: دشمن از این شرایط به نفع خود بهره برداری می کند ما باید آگاه و بیدار باشیم تا دشمن به اهداف شوم خود نائل نشود.
گلایه های مردم نتیجه بی توجهی عده ای به توصیه های رهبر انقلاب است/ نباید به دشمن فرصت سو استفاده داد
به گزارش پایگاه خبری لادیز،به نقل از عصرهامون، در روزهای اخیر در برخی شهرهای کشورمان شاهد اعتراض توده‌های مردم و فریادشان نسبت به گرانی و مشکلات اقتصادی و سختی‌های معیشتی بودیم؛ مردمی که با سر دادن شعارهایی از جنس اقتصادی و معیشتی، اعتراض خود را خطاب به مسئولان برای حل مشکلات اعلام کردند؛ مشکلاتی که با همت مسئولان حل‌شدنی است.
در همین راستا جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این اعتراضات نتیجه بی توجهی برخی مسئولان به توصیه های رهبری در خصوص اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است، گفتند: دشمن از این شرایط به نفع خود بهره برداری می کند ما باید آگاه و بیدار باشیم تا دشمن به اهداف شوم خود نائل نشود.
 
مردم نظام و انقلاب را دوست دارند اما مشکلات معیشتی باعث اعتراض آنان شده
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص گلایه های مردم در برخی از نقاط کشور نسبت به گرانی اظهار کرد: مردم هیچگاه بر خلاف نظام اقدامی انجام نمی دهند بلکه نظام و انقلاب را دوست دارند اما مشکلات معیشتی و اقتصادی باعث شده مردم اعتراض کنند که مسئولین دولتی باید نگاهی ویژه بر این موضوعات داشته باشند تا این مشکلات برطرف شود زیرا مردم توان و تحمل این گرانی ها را ندارند.
وی گفت: مردم، دولتمردان و مسئولین بدانند دشمن از این شرایط به نفع خود بهره برداری می کند ما باید آگاه و بیدار باشیم تا دشمن به اهداف شوم خود نائل نشود.
 
اگر به صورت جدی در بحث اقتصادمقاومتی ورود می کردند امروز شاهد اعتراض مردم نبودیم
مولوی سلامی ادامه داد: رهبر انقلاب بارها در فرامین خود در خصوص اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند که به تولیدات داخلی و بومی روی بیاوریم لذا این گلایه هایی که امروز در برخی نقاط کشور شاهد آن هستیم نتیجه بی توجهی برخی مسئولان به توصیه های رهبری در خصوص اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است زیرا اگر به صورت جدی در این قضیه ورود می کردند امروز بسیاری از مشکلات حل می شد.
 
در خصوص حل مشکلات و تنگناهای معیشتی اهمال کاری صورت گرفته است
مولوی ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک هم در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: اعتراض به تورم و گرانی خواسته به حق مردم است که مسئولین دولتی باید به این موضوع رسیدگی کنند.
وی ادامه داد: دولت توانایی حل مشکلات و تنگناهای معیشتی و اقتصادی مردم را داشت اما در این خصوص اهمال کاری صورت گرفته است؛ از طرفی نیز فسادهای مالی و اختلاس ها باعث شده مردم به سطوح درآیند و اقدام به اعتراض کنند.
 
گلایه های مردم نتیجه بی توجهی عده ای به توصیه های رهبر انقلاب است
ملکی پور خاطر نشان کرد: این مهم باعث شده دشمنان از مشکلات معیشتی به دنبال سوء استفاده سیاسی برای خود باشند و از آن بهره برداری کنند؛ ما ملت شجاع و بصیر ایران اسلامی باید آگاه باشیم و فرصت را برای دشمنان مهیا نکنیم.
امام جمعه اهل سنت کنارک افزود: رهبر انقلاب اسلامی سالهاست بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید دارند امروز این گرانی ها و اعتراضات مردم نتیجه بی توجهی عده ای به توصیه های رهبری در این خصوص است.
 
هر نوع اختشاش و درگیری پیش آمده را محکوم و آن را توطئه دشمن می دانیم
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر انقلاب اسلامی ایران را باعث احیاء شعائر اسلام و نابودی فساد در جامعه بیان کرد و گفت: به برکت انقلاب و جمهوری اسلامی ایران مراکز فحشا و فساد در کشور برچیده و بی بند و باری در جامعه ما نابود شد و شعائر اسلام جان دوباره گرفت.
وی افزود: تقوا، اتحاد و وحدت از نیروی بزرگ جامعه اسلامی هستند که وقتی وحدت حفظ شود همه مسلمانان به احکام الهی عمل می کنند.
مولوی عبدالصمد کریم زایی با اشاره به حوادث اخیر تصریح کرد: ما مردم منطقه نظام اسلامی خود را دوست داریم و
هر نوع اختشاش و درگیری پیش آمده را محکویم می کنیم و آن را توطئه دشمن که هدفش چپاول گری، از بین بردن حیا و غیرت و سرقت اموال مردم بدون توجه به مذهب و قومیت است می دانیم.
 
نباید به دشمن فرصت سو استفاده داد
وی تاکید: در این زمینه راه مقابله با دشمن عدم اعتماد و ایستادگی در برابر کسانی که به بهانه گرفتن حق مردم شایعه سازی می کنند است.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ادامه داد: مردم در تنگنای اقتصادی هستند و نباید به دشمن فرصت سو استفاده از این مسئله را داد و باید مسئولین راه حلی را برای رفع معیشت زندگی مردم داشته باشند.
 
مسئولین به وضع اقتصادی مردم توجه کنند
وی مسئله معیشت و وضعیت اقتصادی مردم را مهم دانست و بیان کرد:  مردم ما عشق و ارادت زیادی نسبت به رهبری و انقلاب دارند و به تاکید فرمایش های رهبر معظم انقلاب خواهان تحقق اقتصاد مقاومتی هستند اما باید کالای ایرانی با کیفیت تولید و در اختیار مردم قرار گرفته شود.
مولوی کریم زایی خاطر نشان کرد: ما نظام را دوست داریم و گوش به فرمان رهبری هستیم و از این نظام اسلامی بالاتر نمی خواهیم اما مسئولین باید به وضع اقتصادی مردم توجه کنند.
 
حل مشکلات معیشتی خواسته به حق مردم از دولتی است که به‌ آن رأی دادند  
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: دولت باید در قسمت معیشت و اقتصاد مردم بهتر برنامه ریزی می کرد، عادلانه نیست که سنگینی و‌گرانی بر دوش مردم باشد و‌ بودجه بالایی را برای وزرا و مسیولین سطح بالا در نظر بگیرد.
مولوی سید عبدالصمد ساداتی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: خواسته به حق مردم است به دولتی که رأی داده اند، بخواهند که مشکلات معیشتی و اقتصادی آنان را حل کند.
وی با اشاره به عدم تحقق وعده های دولتی، گفت: هر روز شاهد افزایش گرانی و افزایش قیمت برخی از کالا ها هستیم و با توجه به اینکه بیشتر مردم بیکار و فاقد شغل هستند این وضعیت زندگی مردم را در تنگنا قرار داده است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان با بیان اینکه در سراوان مردم با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند، ادامه داد: تجارت صحیح از مرز در این منطقه انجام نمی شود چرا که علی رغم وعده های مکرر دولتی ها و استاندار سابق، ساماندهی بر روی مرز اعمال نشده و فقط در حد گفتار درمانی بوده که هر روز از این منطقه شاهد قاچاق انسان و مواد مخدر هستیم.
 
مردم ناراحت هستند و این اوضاعی است که دولت مردان آن را ایجاد کرده اند
مولوی ساداتی اضافه‌کرد: مردم کشور و نظام جمهوری اسلامی را دوست دارند اما مشکلات معیشتی و اقتصادی بیش از حد شده است، هزینه‌مصرفی آب و برق و حامل های انرژی بسیار بالا رفته است به طور مثال یک خانواده ای که در ماه ۲۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند توان پرداخت هزینه بالای فیش های برق در این‌منطقه را ندارد.
وی گفت: دل مردم درد دارد، مردم ناراحت هستند و این اوضاعی است که دولت مردان موجب ایجاد آن شده اند، مقام معظم رهبری در روزهای اخیر فرموده اند عادلانه نیست عده ای حقوق میلیونی بالا دریافت کنند و عده ای دیگر زیر یک میلیون تومان.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان اضافه کرد: مقام عظمای ولایت تذکرات را داده اند، اما مسئولین اجرایی عمل نکردند که موجب به وقوع پیوستن حوادث چند روز اخیر شد.
مولوی ساداتی ادامه داد:  مردم به حداقل ها راضی هستند، اما ستم بزرگی به مردم شد و مردم چاره ای جز این نداشتند که با صدای بلند، خواسته های خود را به گوش مسئولین برسانند.
وی افزود: دشمن از خواسته های معیشتی مردم با بهره برداری سوء استفاده هایی را علیه نظام انجام داده است که این افراد از مردم جدا هستند.
 
عادلانه نیست ‌گرانی بر دوش مردم باشداما بودجه بالا برای وزرا و مسئولین باشد
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان افزایش قیمت ها را مناسب ندانست و گفت: دولت باید در قسمت معیشت و اقتصاد مردم بهتر برنامه ریزی می کرد، عادلانه نیست که سنگینی و‌گرانی بر دوش مردم باشد و‌ بودجه بالایی را برای وزرا و مسئولین سطح بالا در نظر بگیرد.
 
مسئولین به حرف مقام معظم رهبری گوش دهند و صدای مردم را بشنوند
مولوی ساداتی با بیان اینکه شهدای بسیاری را در به ثمر رساندن انقلاب داده ایم و ایثار گران و جانبازان زیادی داریم، تصریح کرد: امید است که مسئولین به حرف مقام معظم رهبری گوش دهند و صدای مردم را بشنوند.
 
مردم از گرانی و تغییرات ناصواب در لایحه بودجه 97 گلایه دارند
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: مردم از گرانی و تغییرات ناصواب در لایحه بودجه 97 گلایه دارند و دشمنان نیز از این بهانه برای دست یابی به اهداف پلید خود سوء استفاده می کنند.
مولوی محمدعلی شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار تفتان با بیان اینکه گلایه‌مندی بعضی مردم از عملکرد مدیران به حق است، اظهار کرد: اما مردم با اصل نظام مشکلی ندارند، زیرا به خاطر این نظام خون‌ها داده‌اند.
وی با اشاره به حوادث روزهای اخیر در کشور، تصریح کرد: متأسفانه در بعضی شهرهای کشور و مرکز استان، شاهد وقایع و حوادث تأسف‌باری بودیم که بدون تردید با هدایت و راهبری دشمنان و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در حال وقوع است.
 
دشمنان صحنه گردان اعتراضات و گلایه های مردمی شدند
مولوی شهنوازی با بیان اینکه این اتفاقات علی رغم بودن مشکلات اقتصادی، عمل قابل قبولی نیست، گفت: این تجمعات، فرصت سوء استفاده و موج سواری به یک عده مزدور و فتنه گر را داده است و افرادی هم که از مباحث اصلی غافل هستند وارد این جمعیت شده و مسیر را به سمتی می برند که برای مردم و خود مشکل ایجاد می کنند تا به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.
 
مردم با بصیرت و بیداری جواب دشمنان را بدهند
وی خاطرنشان کرد: هیچ عقل سلیمی این تجمعات را برای بیان خواسته ها منطقی نمی داند و راه اعتراض به مشکلات، اقدامات و شعارهای ساختارشکنانه و آسیب زدن به اموال عمومی نیست و مردم باید با بصیرت و بیداری جواب این دشمنان را بدهند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: همه مطالب و فعالیت های دشمنان در فضای مجازی تحت رصد نیروهای امنیتی و ضابطین قضایی است و هیچ اقدامی از ناحیه چشم های تیزبین آن ها پنهان نمی ماند، همانطور که نسبت به بعضی از این افراد، اقدام قضایی شد و افرادی هم دستگیر شدند.
وی اذعان کرد: انقلاب شکوهمند ایران اسلامی از روزهای آغازین تا امروز بارها در معرض آزمون های مختلف قرار گرفته و کشتی انقلاب با رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و هوشیاری و حضور به موقع مردم قدرشناس، همیشه از این چالش ها به سلامت عبور کرده است.
 
دشمن با دندان‌های تیز کرده در کمین نشسته‌است
مولوی شهنوازی با بیان اینکه دشمنان با دندان‌های تیز کرده امروز در کمین نشسته‌اند تا از فضای غبارآلود کشور، فرصت طلبانه، ماهی مقصود خود را صید کنند، اظهار کرد: به فضل خداوند متعال و با هوشیاری نیروهای امنیتی و آگاهی و بصیرت مردم خواب شیطانی دشمنان هرگز تعبیر نخواهد شد و مردم، انقلاب را پذیرفته و همواره پشتوانه محکمی در مقابل تهدیدات بر علیه آن هستند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark