راه اندازی پول مجازی در آینده چالشی برای تمام کشورها می شود/پیام رسان های بومی جلوی نشر اکاذیب در فضای مجازی را می گیرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب: 14761
 
کارشناس فناوری اطلاعات شهرستان میرجاوه گفت:با استفاده از پیام رسان های داخلی امکان نشر اکاذیب و شایعات در آن از بین می رود .
راه اندازی پول مجازی در آینده  چالشی برای تمام کشورها می شود/پیام رسان های بومی جلوی نشر اکاذیب در فضای مجازی را می گیرد
سلیمان غمشادزهی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: راه اندازی پول مجازی گرام در آینده به عنوان یک چالش برای کلیه کشورها می باشد و در حال حاظر اکثریت کشورها هیچ گونه قانونی جهت مدیریت پول مجازی ندارند و معدود کشورهایی در حال وضع قانون برای آن می باشند.
وی افزود: مسئولین باید قبل از وقوع حادثه اقدامات لازم شامل وضع قوانین و چارچوب هایی جهت مدیریت ارزهای دیجیتال و اطلاع رسانی  به مردم را انجام دهند چراکه با عنایت به اینکه ارز مجازی عملا کنترل آن در دست هیچ سازمانی واقعی نیست می تواند مانند حمله های سایبری بر علیه یک کشور استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: برای جایگزینی پیام رسان داخلی باید ریشه یابی شود نمونه موفق جایگزینی پیام رسان داخلی با مشابه خارجی آن در کشور چین است که پیام رسان محبوب چینی ها این روزها وی چت، یک پیام رسان کاملا بومی چینی است و چینی ها حتی خرید ها در یک فروشگاه دور افتاده را نیز می توانند با استفاده از امکانات آن پرداخت کنند.
غمشادزهی تاکید کرد: اگر پروژه پیام رسان داخلی با موفقیت  به سر انجام برسد با توجه به اینکه پیام رسان های داخلی در چارچوب قوانین داخلی فعالیت می کنند این موضوع باعث حذف بسیاری از محتواهای غیر اخلاقی از فضای مجازی خواهد شد و بخش اعظمی از مشکلات و نگرانی های مربوط به استفاده کودکان و افراد کم سن و سال از فضای مجازی از بین خواهد رفت.
وی اذعان کرد: با استفاده از پیام رسان های داخلی  امکان نشر اکاذیب و شایعات در آن از بین می رود زیرا در حال حاضر هر شخصی می تواند با ایجاد یک کانال تلگرامی و عضو گیری شروع به نشر اخبار خلاف واقع و یا پخش محتواهای نامناسب کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark