آموزش دانش آموزان ۷۰ مدرسه حاشیه راههای سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 19711
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از آموزش ایمنی به دانش آموزان ۷۰ مدرسه حاشیه راه های استان به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل خبر داد.
به گزارش لادیز؛به نقل از عصرهامون،  ایوب کرد اظهار داشت:به منظور ارتقای ایمنی عبور و مرور ناوگان حمل و نقل در شبکه راهها و پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی رانندگی در تقویم رسمی کشور  هفتم اردیبهشت به این نام (روز ملی ایمنی حمل و نقل)نامگذاری شده است.
وی بیان کرد: در این راستا این اداره کل ویژه برنامه های متنوعی را برای تحقق اهداف پیش بینی شده این روز نظیر آموزش دانش آموزان در مدارس حاشیه راه ها،توزیع ۷۰۰عدد کلاه ایمنی برای موتور سیکلت سواران و۸۰۰عددکپسول آتش نشانی برای رانندگان وانت بارها و همچنین مانور طرح کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی با همکاری پلیس در مبادی ورودی و خروجی شهرها را در دستور کار قرار داده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تشریح کرد: با توجه به اینکه ایمنی‌از عوامل مهم و تاثیر گذار در حمل و نقل است که از یک طرف اطمینان شبکه حمل و نقل عمومی را بالا می برد و از طرفی نیز باعث توسعه اقتصادی می شود. این اداره کل به عنوان یکی از متولیان اصلی دراین بخش همواره کوشیده است تا در راستای ماموریت های سازمانی خویش ،مناسب ترین خدمات را به هموطنان و مردم شریف استان ارائه دهد.
کرد در خاتمه اظهار داشت : سال گذشته در جهت ارتقای ایمنی در محورهای مواصلاتی ۴هزارو ۵۲۲ دستگاه انواع  ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر در قالب ۲۹۶ مانور ، طرح کنترل و نظارت برگزار شده و همچنین تعداد ۸۵ مدرسه حاشیه راهها ایمن سازی فیزیکی و نرم افزاری ،توزیع بیش از ۲هزارو ۲۰۰ عدد کلاه ایمنی  بین راکبین موتور سیکلت و یک هزارو ۲۰۰ عددکپسول آتش نشانی بین رانندگان وانت بارها صورت گرفته است .
Share/Save/Bookmark