تحول اقتصادی میرجاوه در گرو توجه به پتانسیل های گردشگری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲
کد مطلب: 12187
 
شهرستان میرجاوه با دارا بودن بیش از 50 اثرتاریخی و طبیعی نقش بسیار مهمی در صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان دارد بکار گیری این پتانسیل ها اقتصاد شهرستان میرجاوه را متحول خواهد کرد .
عبدالله کرد رئیس میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه در گفتگو با خبرنگار لادیز اظهار کرد : شهرستان مرزی میرجاوه از پتانسیل های بالای اقتصادی درزمینه جذب توریسم برخوردار است وجود دو مهمانسرای جهانگردی در سطح شهرستان و نقطه صفر مرزی می تواند در جهت آماده کردن بستر جذب توریست کمک کند .
وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگی منطقه اقامت گاه های بومی می تواند کمک بسزایی در رونق اقتصادی شهرستان میرجاوه داشته باشد از آنجایی که اداره مهمانسرا های بزرگ هزینه بالایی دارد اقامت گاه های کوچک بومی مقرون به صرفه خواهد بود .
وی با اشاره به این مطلب که فراهم کردن زیر ساخت ها به جذب حداکثری گردشگر کمک می کند تصریح کرد: گردشگران به دلیل آب و هوای مناسب شهرستان میرجاوه در فصل بهار و پاییزبیشترین بازدید از جاذبه های گردشگری میرجاوه را دارند و برپایی نمایشگاه های فصلی صنایع دستی در ایام مناسب حجم فروش این صنعت را افزایش خواهد داد و رونق اقتصادی قابل ملاحظه را ایجاد می کند .
وی با بیان این مطلب که تنوع محصولات کشاورزی شهرستان میرجاوه به دلیل آب و هوای متنوع سبب جذب گردشگران به این شهرستان است، خاطر نشان کرد : وجود باغات با محصولات متنوع در روستاهای هدف گرشگری سالانه گردشگران زیادی را از مرکز استان و شهرستان های همجوار به شهرستان میرجاوه جذب می کند و با ارائه محصولات با بسته بندی مناسب فروش قابل توجهی را شاهد خواهیم بود .
این مقام مسئول گفت : شهرستان میرجاوه پیشانی ورودی کشوردرمسیر گردشگران خارجی محسوب می شود با تعریف مسیر گردشگری که جاذبه هایی مانند راه آهن قدیمی، ساختمان اداره پست ، ساختمان شهربانی و ساختمان گمرک در داخل شهر، چشمه طبیعی و غار لادیز، روستای گردشگری سیاه جنگل، روستای گردشگری تمین، قبرستان تاریخی هفتاد ملا ، دامنه وقله زیبای تفتان در این کمربند گردشگری تعریف شده اند و با تخصیص بودجه مناسب و فراهم کردن زیر ساخت ها، ایجاد اقامت گاه های بومی ، نمایشگاههای صنایع دستی ، و فروشگاههای ارائه کننده خدمات در این مسیر تحول بزرگی در اقتصاد شهرستان میرجاوه بوجود خواهد آمد .

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark