کاهش محسوس دما در سیستان وبلوچستان/طوفان سیستان ادامه دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب: 13203
 
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا به طور میانگین شاهد کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما ابتدا در نیمه شمالی استان و به تدریج و با شدت کمتر در نیمه جنوبی استان خواهیم بود.
کاهش محسوس دما در سیستان وبلوچستان/طوفان سیستان ادامه دارد
علی ملاشاهی کارشناس هواشناسی استان اظهار داشت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی وزش باد‌های گرم جنوبی امروز نیز در نواحی مرکزی و مرز غربی استان سیستان و بلوچستان تداوم خواهد داشت که در برخی از این نقاط همراه با گردوخاک است.

وی افزود: از اواخر وقت امشب شدت وزش باد‌های سرد شمال - شمال غربی در منطقه سیستان افزایش می‌یابد، بنابراین طی سه روز پایانی هفته باد همراه با گرد و خاک در پنج شهر شمالی استان انتظار می‌رود.

ملاشاهی ادامه داد: همچنین از روز چهارشنبه در مرز شرقی و نواحی غربی استان سیستان و بلوچستان علاوه بر گرد و غبار، وزش باد‌های شمالی با شدت کمتر منجر به خیزش گرد و خاک می‌شود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: از نظر دمایی از فردا به طور میانگین شاهد کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما ابتدا در نیمه شمالی استان وبه تدریج و با شدت کمتر در نیمه جنوبی استان خواهیم بود.

وی گفت: همچنین طی این مدت در نیمه جنوبی استان سیستان و بلوچستان پدیده غالب غبار محلی خواهد بود و سواحل نیز مه آلود پیش بینی می‌شود.

ملاشاهی  با اشاره به اینکه دریای عمان طی این مدت نسبتا آرام پیش بینی می‌شود، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته زابل و هامون با حداقل دمای ۱۱ و راسک با حداکثر دمای ۴۳ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های استان بوده اند.

انتهای پیام/ع

Share/Save/Bookmark