مقابله با ویروس کرونا نیازمند مشارکت آحادمردم است/حرکت جهادی سپاه و نیروهای مسلح در مقابله با این بیماری ستودنی است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب: 17541
 
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:حرکت جهادی سپاه و نیروهای مسلح در راستای مقابله با این بیماری ستودنی است مردم نیز به این مهم کمک کنند و اجازه ندهند بی توجهی آنها باعث مرگ خود یا دیگران شود.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، بیان کرد: مسئولین وزات بهداشت و علوم پزشکی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدامات بسیاری در راستای مقابله با این ویروس، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی به مردم و آموزش نکات بهداشتی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه خطر این ویروس بسیار جدی است و جان همه مردم را تهدید می کند، افزود: مردم باید برای حفظ سلامتی خود و خانواده و سایر آحاد جامعه در خانه بمانند و تا ریشه کنی کامل این بیماری به توصیه های وزارت بهداشت گوش فرا دهند چرا که خانه امن ترین جای موجود است و کوچکترین سهل انگاری سبب به خطر افتادن جان انها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این بیماری نیز نوعی آزمایش الهی است که با توکل بر خداوند، خواندن دعا و رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه می توانیم از این آزمون الهی نیز سربلند بیرون بیاییم، مردم سعی کنند صله رحم را از طریق تلفن و فضای مجازی به جای بیاورند و همان گونه که تاکنون مسئولین را یاری کرده اند تا ریشه کنی کامل این ویروس، نکات لازم را رعایت کنند.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد:مردم باید در خانه بمانند تا از این بلا در امان باشند و زنجیره انتقال کرونا قطع شود چراکه عدم توجه به هشدارهای مسئولین، صدمات جبران ناپذیری را برای مردم کشور به همراه دارد و جان هموطنان را به خطر می اندازد بدون شک بی توجهی به این موضوع و انتقال بیماری به سایرین حق الناس است.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: این ویروس در کل جهان منتشر شده و همه کشورها سعی در مهار این ویروس دارند اما این نیازمند همکاری همه جانبه مردم است خداوند نعمت عقل و ایمان را به ما عطا کرده و عقل حکم می کند از خطر فرار کنیم بنابراین مردم باید با ماندن در خانه خطر را دفع کنند.

وی با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند مشارکت آحاد مردم است، اذعان کرد: همه مسئولین و نیروهای مسلح دست به دست هم داده اند تا با این ویروس مقابله کنندحرکت جهادی سپاه و نیروهای مسلح در راستای مقابله با این بیماری ستودنی است مردم نیز به این مهم کمک کنند و اجازه ندهند بی توجهی آنها باعث مرگ خود یا دیگران شود.

وی افزود: این موضوع بر بسیاری از مشاغل تاثیر گذاشته است ،تعطیلی طولانی مدت مشاغل به معیشت مردم و اقتصاد کشور ضربه می زند بنابراین لازم است با مراعات قوانین قرنطینه با کمک یکدیگر این ویروس را شکست دهیم.


انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark