جستجو برای کشف جسد جوان غرق شده در رودخانه لادیز ادامه دارد/ خسارتی به منازل روستاییان وارد نشده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: 16794
 
بخشدارلادیز گفت: نیروهای امدادی و دهیاران در بستر رودخانه حضور دارند مسیر سیلاب منحرف شده تا بتوانیم محل جسد را حفاری کنیم اما به دلیل اینکه حجم خاک و گل و لای در محل بسیار زیاد است پیداکردن جسد طول خواهد کشید.
جستجو برای کشف جسد جوان غرق شده در رودخانه لادیز ادامه دارد/ خسارتی به منازل روستاییان وارد نشده
احسان الله ریگی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: شب گذشته با توجه به بارش های شدیدی که در فرادست حوزه آبریز دشت لادیز و تفتان داشتیم تمام رودخانه های منطقه طغیان کردند باوجود اطلاع رسانی به مردم و هشدار به اهالی برای جلوگیری از ورود مردم به بستر رودخانه ها، سه جوان با یک دستگاهموتورسیکلت وارد بستر رودخانه شدند.
وی افزود: سه جوان که برای تماشای سیلاب وارد بستر رودخانه شده بودند به دلیل حجم سیلاب، موتورسیکلت به طرف چاله عمیقی در رودخانه منحرف شده که دونفر از سرنشینان توانستند به موقع خود را نجات دهند اما متاسفانه نفر سوم با موتورسیکلت به درون چاله افتاده و سپس براثر طغیان سیلاب این چاله که حدود 20مترطول،هفت متر عرض و چهار یا پنج متر عمق داشته است کاملا پوشیده شده و جوان غرق شده است.
وی خاطرنشان کرد: ستاد بحران بخش لادیز بلافاصله پس از این ماجرا تشکیل شده و نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند و از تمام ظرفیت معتمدین و امکاناتی همچون بیل مکانیکی و لودر استفاده شده است اما با توجه به شدت بارندگی  و شکستن سه سد خاکی روستای دیزوک، حجم عظیمی از آب در رودخانه لادیز جاری شده بود و تا ساعت دو نیمه شب محل دقیق جسد فرد غرق شده غیرقابل تشخیص بود.
ریگی تاکید کرد: اکنون نیروهای امدادی و دهیاران در بستر رودخانه حضور دارند مسیر سیلاب منحرف شده تا بتوانیم محل جسد را حفاری کنیم اما به دلیل اینکه حجم خاک و گل و لای در محل بسیار زیاد است پیداکردن جسد طول خواهد کشید البته این احتمال هم وجود دارد که سیلاب جسد را به محل دیگری منتقل کرده باشد که جستجوها همچنان ادامه دارد.

بخشدار لادیز اذعان کرد: تمام تمهیدات لازم برای وقوع سیل پیش بینی شده بود و از بسیاری از خسارات احتمالی جلوگیری شد و تاکنون گزارشی مبنی بر ایجاد خسارت به منازل روستاییان نداشتیم اما قنوات روستایی، چشمه های کشاورزی، بندهای خاکی، شبکه های راه و برق خساراتی وارد شده که هنوز میزان خسارت برآورد نشده است.
وی تصریح کرد: تمام مسیرهای مواصلاتی باز است اما برخی مسیرهای کوهستانی مانند چشمه سرخ، خارستان شوسه نیاز به رگلاژ دارند اکیپ های راهداری، اداره برق در منطقه حضور دارند تا در صورت لزوم وارد عمل شوند شب گذشته قطعی برق و در منطقه داشتیم که به سرعت برطرف شد و فیبر نوری در منطقه قطع شده که به دنبال رفع آن هستیم.
Share/Save/Bookmark