تشکیل کمیته زکات شهرستان میرجاوه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲
کد مطلب: 12301
 
به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد کمیته زکات جلسه برنامه ریزی و رصد ستاد زکات شهرستان میرجاوه با حضور مسئولین ادارات و معاونت فرمانداری شهرستان تشکیل شد .
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ منصور نورا رئیس کمیته امداد شهرستان میرجاوه در این جلسه با بیان اهمیت پرداخت زکات اظهار کرد: زکات یکی از 5 اصل واجب دین است که تاکید ویژه ای در دین مبین اسلام به آن شده است که در قرآن به کرات بر آن تاکید شده است .
وی بااشاره به رشد 10 برابری جمع آوری زکات در سال گذشته افزود : انتظار می رود در سال جاری این مقدار به 2 برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد .
رئیس کمیته امداد شهرستان میرجاوه تصریح کرد : ائمه جمعه و جماعت وظیفه سنگینی در راستای ترویج فرهنگ پرداخت زکات دارند و در تریبون های نماز جماعت و جمعه کشاورزان و دامداران را تشویق به پرداخت زکات از طریق مجاری کمیته زکات شهرستان کنند .
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر افراد شخصا مبادرت به پرداخت زکات به افراد نیازمند می کنند اذعان کرد : پرداخت زکات توسط کشاورزان به صورت مستقیم و بدون واسطه ممکن است خارج از تعادل و مساوات انجام شود اما با ورود کمیته زکات در امر توزیع عادلانه زکات در بین نیازمندان می توان با روشنگری و اطمینان خاطر دادن به مردم در این رابطه که مبالغ و موارد زکات در همان مناطق مورد نظر و محل زندگی افراد از طریق کمیته زکات به صورت عادلانه توزیع می شود .

منصور نورا گفت : پرداخت به موقع زکات روستائیان و کشاورزان می تواند بسیاری از مشکلات و کمبود امکانات موجود در روستا ها را برطرف کند و روشنگری در این رابطه به عهده علما و روحانیون است که از تریبون های مساجد در این امر مهم یاری بگیرند .مولوی ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه در این جلسه با اشاره به این مطلب که روشنگری و تشویق مردم به پرداخت زکات از وظایف علمای تشیع و تسنن است اظهار کرد : مردم مسلمان از ابتدای اسلام تا کنون همیشه علاقه مند به پرداخت زکات و انجام فرایض دینی بوده و هستند اما هدایت این جریان به سوی مجاری مورد نظر و مدیریت پرداخت مبالغ و موارد زکات و خمس بر عهده علما است .

وی با بیان این مطلب که در حکومت امیرمومنان علی(ع) افرادی موظف به وصول و جمع آوری زکات دربین مردم بودند افزود : برخی از کشور های اسلامی همسایه یک وزارتخانه را به امر جمع آوری زکات اختصاص داده اند و به صورت بسیار جدی جمع آوری زکات را پیگیری می کنند .

در پایان جلسه اسحاق ذورقی معاونت فرمانداری شهرستان میرجاوه : ادارات جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان میرجاوه را موظف به ارائه آمار شفاف در زمینه ظرفیت و پتانسیل پرداخت زکات کشاورزان و دامداران کرد .

وی تصریح کرد : ادارات سازمان تبلیغات اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با همکاری هم همایشی را با حضور مردم ، مسئولین، علما ، معتمدین و مهمانان استانی برگزار کنند و مزایا واهمیت پرداخت زکات از طریق مجاری کمیته زکات شهرستان میرجاوه را به سمع و نظر مردم برسانند .

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark