رشد و تعالی بانوان در سایه حجاب اسلامی/انقلاب اسلامی به شخصیت زن حیاتی دوباره بخشید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 16441
 
انقلاب اسلامی با پیاده ساختن حجاب اسلامی به شخصیت زن حیاتی دوباره بخشید و با استفاده از احکام اسلامی زمینه امنیت اجتماعی و رشد و پیشرفت زنان را فراهم آورد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛  رعایت حجاب بیش از هر چیز تامین کننده امنیت اجتماعی و بهداشت روانی فرد و جامعه است، اگر به آیات نورانی قران کریم درباره چرایی وجوب حجاب بنگریم این حقیقت را بیشتر درک خواهیم کرد چنانجه خدای متعال در آیه 59 سوره مبارکه احزاب می فرماید: ای پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مومنان بگو پوشش خود را بر خود فروتر گیرند این برای آنکه شناخته شوند و مورد آزاد قرار نگیرند. به همین سبب رعایت حجاب، امنیت اجتماعی بیشتری برای دختران و زنان دارد.
در دوران ننگین و سراسر شرم آور رضاخان و پسرش "شخصیت زن" ملعبۀ دستان مرموز استعمار و لیبرالیسم هتاک و ویرانگر غرب قرار گرفت و رضا شاه به موجب تصویب قانون کشف حجاب در ۱۷ دی ۱۳۱۴ ش تلاش کرد زنان و دختران ایرانی را از استفاده چادر، روبنده و روسری منع کند تا پردۀ حجاب و عفت زنان مسلمان را بربایند اما انقلاب اسلامی در عین حال که فضا را برای استقلال فکری و عملی زن فراهم ساخت، نسبت به رعایت شئونات انسانی و اخلاقی حساس بوده تا مانع از شکسته شدن حرمت زن و انسان شودو این دیدگاه برآمده از تعالیم دین اسلام است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: دین اسلام به زن شخصیتی عالی بخشید و انقلاب اسلامی با پیاده ساختن حجاب اسلامی به شخصیت زن حیاتی دوباره بخشید و با استفاده از احکام اسلامی زمینه امنیت اجتماعی و رشد و پیشرفت زنان را فراهم آورد.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور افزود: در دوران پیش از انقلاب زنان از امنیت اجتماعی برخوردار نبودند و این رشد و تعالی بانوان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی ، ورزشی و غیره تنها در سایه رعایت حجاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب میسر شد.
وی خاطرنشان کرد:حجاب و عفاف سبب حفظ کرامت انسانی بانوان است و گوهر وجودی زن را از نگاه های آلوده حفظ می کند و اگر این حجاب و عفاف از جامعه گرفته شود حیا و ایمان از جوانان رخت بر می بندد و فساد و گناه در جامعه گسترش پیدا می کند.
وی تاکید کرد: امروز دشمنان از فضای مجازی برای از بین بردن حیا و عفاف زنان جامعه استفاده ابزاری می کند و با تبلیغ مدگرایی و پوشش غربی سعی دارد تا نسل جوان را از حجاب و عفاف دور کند و این موضوع هوشیاری دستگاه های فرهنگی را می طلبد و مسئولین باید مانع از تسلط فضای مجازی بر دنیای واقعی و جامعه شوند.
Share/Save/Bookmark