95درصد از کار تعیین تکلیف اراضی محله برفی انجام شده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب: 14623
 
مسئول اداره مسکن و شهرسازی میرجاوه گفت: تاکنون 95 درصد پیشرفت کاری داشتیم اما بنیاد مسکن باید هزینه ای را به مسکن و شهرسازی پرداخت کند.
سهیلا رضایی در گفتگو با خبرنگار لادیز؛  اظهار کرد:محله برفی شهرستان میرجاوه از زمان الحاق به شهر، با مشکلات زیادی روبرو شد که بروزرسانی نقشه و جانمایی از مشکلات عمده این محله بود که ازسال 94 به دنبال رفع آن برآمدیم اما به دلایل مختلف به تعویق می افتاد.
وی افزود: تلاش های زیادی برای تعیین تکلیف اراضی محله برفی انجام شد و مشکلات این محله مورد بررسی قرار گرفت و مسئولین تلاش زیادی برای متقاعد کردن بنیاد ملی برای واگذاری اراضی به بنیاد مسکن انجام دادند تا شرایط واگذاری به مردم تسهیل شود.
وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای رفع مشکلات محله برفی، خاطرنشان کرد: مکاتبات زیادی برای اطلاع رسانی از شرایط نامساعد مردم این محله به دلیل عدم خدمات رسانی مناسب انجام گرفته است و سعی کردیم تا از تصرف اراضی جلوگیری کنیم چراکه با تصرف اراضی حق مردم این محله ضایع می شد، همچنین محلی را برای ایجاد مرکز بهداشت دراین محله تعیین و به مرکز بهداشت واگذار کردیم.
 
وی بابیان اینکه 95 درصد از کار تعیین تکلیف اراضی محله برفی انجام شده، تصریح کرد: تاکنون 95 درصد پیشرفت کاری داشتیم اما بنیاد مسکن باید هزینه ای را به مسکن و شهرسازی پرداخت کند تا سندها واگذار شود که هنوز این کار انجام نشده است از سوی دیگرتعداد قطعات واگذار شده مشخص نیست و تغییراتی در مساحت قطعات براساس سیاست های بنیاد مسکن خواهیم داشت و بعد از واگذاری اراضی به مردم، مسکن و شهرسازی دخل و تصرفی در محله برفی نخواهد داشت واین موضوع به بنیاد مسکن واگذار می شود.
وی اذعان کرد: نزدیک به 3 هزار پرونده داریم که بخش از آن مربوط به کارگاه ها و تولیدی ها هستند، افرادی قبلا قراردهایی را به شکل اجاره به شرط تملیک و مزایده ای دریافت کردند اما کارگاه های خود را راه اندازی نکرده اند که این افراد بایدفعالیت خود را آغاز کنند تا در شهر اشتغال زایی ایجاد شده و شهر آباد شود .

انتهای پیام / م.ش
Share/Save/Bookmark