گزارشی از ترویج ابتذال در شبکه های اجتماعی؛
ترویج فرهنگ برهنگی در شبکه های اجتماعی/ جاهلیت مدرن سوغات شوم لایک های مجازی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب: 14948
 
شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر جمعیت وسیعی از کاربران اینترنت را درگیر خود کرده است و برخی شبکه اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام به محلی برای ترویج فساد و فحشا شده است.
ترویج فرهنگ برهنگی در شبکه های اجتماعی/ جاهلیت مدرن سوغات شوم لایک های مجازی
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛امروزه شبکه های اجتماعی در کانون توجه کاربران اینترنت قرار گرفته اند و در کنار فرصت ها و مزایایی که این شبکه ها برای انسان به وجودآورده اند، آسیب ها و تهدیداتی نیز وجود دارد که اگر از آنها غافل شویم دچار مشکلات و حتی بحران های جدی خواهیم شد.
شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر جمعیت وسیعی از کاربران اینترنت را درگیر خود کرده است و برخی شبکه اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام به محلی برای ترویج فساد و فحشا شده است.
ایجاد انواع کانال ها و گروه های تلگرامی با محتوای غیراخلاقی و اشتراک گذاری انواع عکس های نامناسب و برهنه در بستر اینستاگرام، این شبکه اجتماعی را به محلی برای ترویج فرهنگ برهنگی و ابتذال مبدل کرده است، اینستاگرام  برای بسیاری از کاربران مبدل به آلبومی دیجیتال شده که انواع عکس
نیمه برهنه از کاربران مختلف، در پیج‌ها به شکلی واضح خودنمایی می‌کند،طوری که با باز شدن هر صفحه از کاربران خاص، تعداد بیشماری از عکس‌های آنها نمایش داده می‌شود.
متاسفانه رواج بی اخلاقی به خصوص در روابط جنسی با ورود شبکه های اجتماعی رو به افزایش است.با کمی جستجو در این شبکه به صفحاتی برمی‌خورید که در آنها آزادنه به تبلیغ و جذب مشتری برای یکسری اقدامات غیراخلاقی مانند جذب مدلینگ پرداخته شده است و ناآگاهی برخی افراد در استفاده از شبکه های اجتماعی باعث بروز دردسرهای زیادی شده است
حضور مداوم و بی وقفه در شبکه های اجتماعی باعث شده تا مردم از زندگی واقعی فاصله بگیرند و به زندگی مجازی ادامه دهند. رفتارهای مجازی، معاشرت های مجازی باعث شده تا اعتماد و احترام بین افراد ار بین برود و بسیاری از زنان و دختران بدون شرم و واهمه زیبایی خود را در معرض دید چشم های هوسران می کنند تا لایک بگیرند.
البته نقش نظارتی خانواده می تواند بخش زیادی از این آسیب ها را کمتر کرذه و فرزندان را در مسیر استفاده درست از شبکه های اجتماعی هدایت کند و در این میان جایگاه خانواده و نقش والدین در پیشگیری یا ترویج فساد پررنگ‌تر می‌شود.

پیام رسان های داخی باعث حذف بسیاری از محتواهای غیر اخلاقی است
سلیمان غمشادزهی کارشناس فناوری اطلاعات شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: اگر پروژه پیام رسان داخلی با موفقیت به سر انجام برسد با توجه به اینکه پیام رسان های داخلی در چارچوب قوانین داخلی فعالیت می کنند این موضوع باعث حذف بسیاری از محتواهای غیر اخلاقی از
فضای مجازی خواهد شد و بخش اعظمی از مشکلات و نگرانی های مربوط به استفاده کودکان و افراد کم سن و سال از فضای مجازی از بین خواهد رفت.
وی اذعان کرد: با استفاده از پیام رسان های داخلی امکان نشر اکاذیب و شایعات در آن از بین می رود زیرا در حال حاضر هر شخصی می تواند با ایجاد یک کانال تلگرامی و عضو گیری شروع به نشر اخبار خلاف واقع و یا پخش محتواهای نامناسب کند.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از اینترنت ملی هزینه های استفاده از اینترنت را برای کاربران کاهش می دهد و ملی از خروج اطلاعات به خارج از کشور جلوگیری می کند.

غمشادزهی تاکید کرد:  راه اندازی این شبکه ملی نیاز به تولید محتوای مناسب کاربران ایرانی بیشتر احساس می شود و نهادهای مرتبط باید به تولید محتوای فاخر داخلی بپردازند تا نیاز کاربران ایرانی تامین شود.


انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark