اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط در میرجاوه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب: 14569
 
مسئول بهداشت محیط حرفه ای شهرستان میرجاوه ازاجرای طرح بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط در این شهرستان خبر داد.
اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط  در میرجاوه
مهدی براهویی در گفتگو با خبرنگار لادیز؛ اظهارکرد: طرح بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط همه ساله از اول اسفندماه لغایت پانزدهم فروردین ماه سال جدید ، همراه با سراسر کشور اجرا می شود.
وی افزود : برنامه سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ماه تا پایان پانزدهم فروردین سال بعد به صورت شبانه روزی از ساعت 8 صبح لغایت 22 شب در کلیه روزهای اداری و تعطیل و در صورت لزوم تا رفع مشکلات و رسیدگی به شکایات مردمی از طریق سامانه 190 با همکاری پرسنل بهداشت محیط با تاکید بر اماکن و مراکز حساس اجرا می شود.
مسئول بهداشت محیط حرفه ای شهرستان میرجاوه بازرسی از کلیه مراکز و اماکن حساس با اولویت رعایت بهداشت فردی متصدیان و حفظ ایمنی مواد آب و غذا و غیره را از دیگر اقدامات بازرسان در این مانور عنوان کرد.
وی تصریح کرد: افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی مورد نظر، افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن عمومی مورد نظر، افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن بین راهی تحت پوشش، نمونه برداری از مواد غذایی حساس مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و کنترل کیفی آب اشامیدنی (کلرسنجی و نمونه برداری) در اماکن عمومی و مراکز اقامتی و بین راهی از اهداف اختصاصی مانور است.


این مقام مسئول ضمن توصیه نکات بهداشتی به شهروندان در وهله اول خواستار رعایت این نکات توسط خود شهروندان شد و خاطر نشان کرد: رعایت بهداشت فردی و حفظ پاکیزگی محیط زیست در اماکن عمومی و محل های اسکان موقت در شهرهای قطب گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است و شهروندان باید نکاتی همچون شستن دست ها با صابون مایع قبل از خوردن غذا و بعد از توالت رفتن، استفاده از وسایل بهداشتی شخصی مانند حوله ، لیوان ، صابون و سالم سازی میوه و سبزیجات قبل از مصرف ( شستشو و ضدعفونی )، دقت در خرید مواد غذایی رنگی از نظر مصرف رنگ های صنعتی و غیرمجاز را رغایت کنند.


 
وی اذعان کرد: شهروندان و مسافران  از خرید و مصرف مواد غذایی تهیه شده در معابر و توسط فروشندگان دوره گرد، آشامیدن آب از منابع غیرمطمئن (شیرهای آبیاری در پارکها ) و پراکنده کردن زباله در پارک ها و محل های اسکان موقت اجتناب کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark