شهردار میرجاوه عنوان کرد؛
توان پرداخت عیدی کارگران را نداریم /کارگران شهرداری میرجاوه 4ماه حقوق معوقه دارند
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 14505
 
شهردار میرجاوه گفت: کارگران شهرداری میرجاوه 4ماه حقوق معوقه دارند و شهرداری مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان به پرسنل بدهکار است.
توان پرداخت عیدی کارگران را نداریم /کارگران شهرداری میرجاوه 4ماه حقوق معوقه دارند
عزیزاحمد ریگی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد:میرجاوه از مزیت ها و ظرفیت های بسیار زیادی برخوردار است که به طور شایسته از ان استفاده نشده قرارگرفتن در موقعیت استراتژیک و منحصربفرد در کشور ویژگی های خاصی به این شهرستان بخشیده و این شهرستان، ایران را به حنوب شرق آسیا متصل می کند، اما با این وجود ظرفیت های آن مغفول مانده است و این حق شهروندان و مرزداران میرجاوه نیست.

وی افزود: عدم استفاده از ظرفیت منحصربه فرد معادن غنی در کوه های تفتان و ظرفیت های گردشگری و عدم استقرار ادارات و مغفول ماندن ظرفیت مرز از جمله دلایل عدم پیشرفت شهرستان مرزی میرجاوه است و از سوی دیگر نیز تمکن پایین مالی مردم باعث شده تا شهرداری میرجاوه نیز از درآمد زایی خوبی برخوردار نباشد.

وی با اشاره به معوقات کارگران و کارمندان شهرداری میرجاوه، خاطرنشان کرد: کارگران شهرداری میرجاوه 4ماه حقوق معوقه دارند و شهرداری مبلغ یک میلیارد و 700 میلیون تومان به پرسنل بدهکار است.

ریگی تاکید کرد: شهرداری میرجاوه مبلغ 390 میلیون تومان مزایا و اضافه کار سال 95 و 96 را به کارمندان و کارگران بدهکار است و در آستانه بهار طبیعت که تمام پرسنل ادارات کشور از عیدی و مزایا بهره مند می شوند شهرداری میرجاوه نمی تواند عیدی کارگران خود را پرداخت کند در سال 95 نیز نتوانستیم عیدی کارگران را بپردازیم.

وی با بیان اینکه اقتصادمیرجاوه وابسته به تبادلات مرزی است و از عواید بازارچه چیزی عاید شهرداری نمی شود، اذعان کرد: مردم میرجاوه از درامد پایینی برخوردارند و نمی توانند عوارض شهرداری بدهند از این جهت شهرداری میرجاوه درآمدی ندارد تاکنون حدود 20 میلیون تومان بازنشستگی کارمندان پیمانی و رسمی شهرداری به مدت 18 ماه عقب افتاده است و 126 میلیون تومان معوقات بیمه بازنشستگی کارگران است که با همکاری سازمان تامین اجتماعی 100 میلیون تقسیط شده اما 26 میلیون باقی مانده که توان پرداخت آن را نداریم.

ریگی تصریح کرد:تمام تلاش شهرداری میرجاوه این است که معوقات کارگران و کارمندان را پرداخت کند اما درامدی نداریم و کمک های دولت نیز بسیار ناچیز بوده و استانداری نیز خارج از قاعده هیچ کمکی به ما نکرده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark