از کودکی می خواستم پلیس شوم/ راه شهدای هنگ مرزی میرجاوه را ادامه می دهیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب: 13100
 
مرزبانان از شجاع‌ترین قشر پلیس هستند که در برابر تروریست ها، اشرار و قاچاقچیان از جان خویش می گذرند تا از خاک کشور دفاع کنند.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛مرزبانان از شجاع‌ترین قشر پلیس هستند که در برابر اشرار و قاچاقچیان از جان خویش مایه می‌گذارند، به مناسبت هفته نیروی انتظامی به سراغ یکی از نیروهای زبده و برتر مرزبانی میرجاوه رفتیم و با وی گفت و گویی صمیمی داشتیم.
استوار یکم مجتبی کیخا یکی از مرزبانان نمونه کشور و استان سیستان و بلوچستان است که سالهاست با پوشیدن لباس مرزبانی با خود عهد کرده تا حافظ مردم و مرزهای جمهوری اسلامی ایران باشد.
وی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: 11 سال است که لباس مقدس مرزبانی را پوشیده و در کنار همسنگرانم در مرزمیرجاوه از خاک کشور در مقابل دشمنان، تروریست ها و قاچاقچیان حفاظت می کنم، از کودکی دوست داشتم پلیس شوم و هنگامی که بزرگ شدم تصمیم گرفتم به آرزویم جامه عمل بپوشانم و به استخدام نیروی انتظامی درآمدم.
وی لباس مرزبانی را لباسی مقدس دانست و افزود: مرزبانان امنیت و آرامش را به مردم هدیه می دهند، کسی که لباس مرزبانی را به تن می کند بزرگترین دغدغه اش حفاظت از مردم و خاک کشور است و دفاع از خاک و ناموس کشور شیرینی خاصی دارد.
وی با اشاره به سختی های کار مرزبانی، خاطرنشان کرد: سخت ترین بخش کارمرزبانی دوری از خانواده است چرا که در اکثر اوقات نیروهای مرزبانی پس از 35 روز دوری از خانواده تنها 5 الی 6 روز مرخصی دارند تا خانواده و فرزندان خود را ببینند اما به خاطر تامین امنیت مردم سختی این دوری و انتظار را به جان می خرند.
کیخا تاکید کرد:مبارزه با تروریست ها و اشرار در نقطه صفر مرزی وظیفه مرزبانان را بسیار سنگین می کند اما مرزبانان با عشق به خاک کشور و مردم، جان خویش را سپر بلای این انقلاب و مردم کرده اند همان گونه که 9 تن از همکاران و سربازان هنگ مرزی میرجاوه در در گیری با تروریستهای مسلح به شهادت رسیدند و از جان خویش برای حراست از خاک کشور گذشتند.
وی ادامه داد: شهادت 9 نفر از همکارانم در اردیبهشت سال جاری توسط تروریست های جیش الظلم تلخ ترین خاطره من از مرزبانی است اما از آنجاییکه شهادت آرزوی تمام ماست تمام نیروهای مرزبانی هنگ مرزی میرجاوه با تمام توان در مقابل تروریست ها و اشرار می ایستیم و راه دوستان شهیدمان را ادامه می دهیم.

Share/Save/Bookmark