جزئیات پرداخت حق عضویت ایران به ۷۴ نهاد بین المللی + جدول
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 12316
 
بر اساس مصوبه هیئت دولت، با افزایش حدود ۳.۵ میلیون دلاری حق عضویت کشور در سازمان ملل، ایران در سال جاری میلادی ۲۴ میلیون دلار به حساب این سازمان بین المللی واریز خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛به نقل از باشگاه خبرگاران پویا؛ بر اساس مصوبه هیئت دولت و به پیشنهاد معاونت حقوقی ریاست جمهوری و به استناد ماده واحده قانون عضویت ایران در مجامع بین المللی و در اجرای ماده 17 قانون بودجه سال 96  به وزارت امور خارجه مجوز داده شد سهم  و حق عضویت ایران در سازمان ملل متحد و سایر مجامع جهانی را به شرح جدول زیر پرداخت نماید.

بیشترین حق عضویتی که ایران به نهادهای بین المللی می‌پردازد مربوط به سازمان ملل است. ایران در سال 2016 بالغ بر 20 میلیون و 687 هزار دلار بابت حق عضویت خود به این نهاد بین المللی پرداخت کرده و این رقم در سال جاری میلادی به 24 میلیون و 117 هزار دلار افزایش یافته است.

همچنین در این سال سهم واریزی ایران در کشورهای صادر کننده نفت-اوپک، یک میلیون و 600 هزار یورو خواهد بود. این رقم در سال گذشته یک میلیون و 700 هزار یورو بوده است.

بر اساس این مصوبه  ایران در سال 2017 میلادی 600 هزار دلار  با محوریت سازمان محیط زیست، کمک داوطلبانه به برنامه محیط زیست سازمان ملل متحدد(یونپ) به حساب این سازمان واریز خواهد کرد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark