برداشت ببیش از 4هزار تن درت خوشه ای از مزارع شهرستان میرجاوه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۰
کد مطلب: 16178
 
مدیر جهادکشاورزی شهرستان میرجاوه گفت: برداشت ذرت خوشه ای در بخش مرزی ریگ ملک از بیستم آبان ماه آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد.
برداشت ببیش از 4هزار تن درت خوشه ای از مزارع شهرستان میرجاوه
محسن کهرازهی در گفت و گو با خبرنگار لادیز؛ اظهار کرد: شهرستان مرزی میرجاوه بدلیل داشتن آب و هوای مناسب جایگاه ویژه ای از لحاظ کشاورزی در استان و کشور دارد و این روزها کشاورزان بخش مرزی ریگ ملک مشغول برداشت ذرت خوشه ای هستند.

وی افزود: شهرستان مرزی میرجاوه دارای 7هزار  هکتار اراضی زراعی دارد که ۷۰۰ هکتار آن به کشت ذرت خوشه ای اختصاص دارد و میانگین برداشت از هر هکتار ۵تن می باشد.


وی خاطرنشان کرد: شهرستان مرزی میرجاوه تنها شهرستان استان سیستان و بلوچستان است که  تولید و کشت ذرت خوشه ای در آن انجام می شود و بخش مرزی ریگ ملک بیشترین سطح زیر کشت ذرت خوشه ای را به خود اختصاص داده است.
کهرازهی تاکید کرد: محصول درت خوشه ای نیاز آبی کمی دارد و مناسب با آب و هوای کویری است ، برداشت ذرت خوشه ای در بخش مرزی ریگ ملک از بیستم آبان ماه آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میرجاوه با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بالغ بر  4هزار تن برداشت شود، اذعان کرد:این محصول بیشتر برای مصرف دام و طیور استفاده شده و گاهی نیز در تولید نشاسته و الکل کارایی دارد.


وی ادامه داد: محصول ذرت خوشه ای پس از برداشت، علاوه بر مصرف در مرکز استان به استان های همجوار مثل کرمان و بیرجند نیز صادر می شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark