بینش و بصیرت مقام معظم رهبری راهنمای سایر رهبران منطقه است/ جدایی کردستان از عراق زمینه ساز تقویت تروریست ها و اسراییل است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 13071
 
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: مقام معظم رهبری با بینش و بصیرت سیاسی بی نظیر خویش، وضعیت کنونی منطقه خاورمیانه و مسلمانان را به خوبی ارزیابی کردند و این بینش،علم و آگاهی ایشان راهنمای سایر رهبران منطقه است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: بیانات رهبر در دیدار با اردوغان بسیار راهبردی و جامع بود کشورهای منطقه به حمایت ایران نیازمند هستند و رییس جمهور ترکیه برای چاره جویی از دسیسه های اسراییل و استکبارجهانی از راهبردها و نصایح مقام معظم رهبری بهره برد.
وی افزود: ایران نقش محوری در خاورمیانه دارد و از قدرت نظامی و استراتژیک ویژه ای در منطقه برخوردار است و نه تنها ترکیه بلکه تمام کشورهای منطقه خلیج فارس به قدرت و مشورت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند.
مولوی ریگیان پور بیان کرد: بنا به گفته رهبر انقلاب،کشور ما حامی مظلومان است و اتحاد دنیای اسلام سبب بهبود وضعیت مسلمانان جهان است، اگرچه ترکیه در سال های اخیر مواضع صریحی درباره داعش نداشت اما ایران دست کشورهای مسلمان را برای نابودی داعش می فشارد.
وی با اشاره به مواضع رهبرانقلاب در ارتباط با جدایی اقلیم کردستان عراق، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با بینش و بصیرت سیاسی بی نظیر خویش، وضعیت کنونی منطقه خاورمیانه و مسلمانان را به خوبی ارزیابی کردند و این بینش، علم و آگاهی ایشان راهنمای سایر رهبران منطقه است، همان طور که رهبرانقلاب نیز تاکید کردند بدون شک جدایی کردستان از عراق سبب ایجاد تنش در منطقه خواهد شد و همه‌پرسی در کردستان عراق خیانت به منطقه است.
وی تاکید کرد: جدایی اقلیم کردستان باعث تقویت گروههای تروریستی مانند داعش است دشمن زیرک است و اسراییل با ایجاد تنش در کشورهای اسلامی به دنبال تقویت قدرت خود در خاورمیانه است.
Share/Save/Bookmark