رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان میرجاوه خبرداد
توزیع رایگان کتابهای درسی در مناطق محروم /کادر آموزشی مدارس میرجاوه تکمیل است/ چندین مدرسه توسط خیرین درحال ساخت است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب: 13062
 
رئیس اداره آموزش و پرورش گفت: درحال حاضرهیچ آموزشگاهی در شهرستان میرجاوه با کمبود نیرو مواجه نیست و توزیع کتاب های درسی طبق قانون در مدارس مناطق محروم رایگان است.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛با شروع فصل بازگشایی مدارس و گلایه والدین دانش آموزان در برخی نقاط شهرستان میرجاوه و توابع آن مبنی بر کمبود فضای آموزشی و معلم و همچنین دریافت وجه در برخی از مدارس از والدین دانش آموزان برای هزینه کتب درسی، خبرنگار سایت لادیز به سراغ مدیر آموزش و پرورش میرجاوه رفته تا دغدغه مردم را منعکس کند و اقدامات آموزش و پرورش در راستای حل این مشکلات را جویا شود.

محمدعلی میری دراین رابطه درگفتگو با خبرنگار لادیز؛ اظهار کرد: در فصل نقل و انتقال توزیع یکسان نیروهای آموزشی در شهرستان میرجاوه در چهار چوب قانون انجام شده است و بر طبق مقررات و قوانین کلی سازمان آموزش و پرورش برخی از مدارس به دلیل آمار کمتر از حد نصاب توسط مدیرآموزگار اداره می شوند و یا اینکه تعداد دانش آموزان در حد یک نفر آموزگار و یک نفر مدیرآموزگار است و در برخی از نقاط دور دست روستایی نیز به دلیل تعداد اندک دانش آموزان یک آموزگار طبق قانون باید3 پایه را تدریس کند و در حال حاضر درهیچ آموزشگاهی با کمبود نیروی آموزشی مواجه نیستیم.
وی در پاسخ به این سوال که برخی از آموزشگاههای سطح شهرستان اقدام به دریافت هزینه کتاب ازاولیای دانش آموزان داشته اند، افزود : در مناطق محروم کشور که استان سیستان و بلوچستان و شهرستان میرجاوه شامل آن هستند کتاب های درسی برای دانش آموزانی که تابعیت ایرانی دارند درمدارس دولتی رایگان است وهیچ مدیری حق دریافت وجه در ازای تحویل کتاب را ندارد و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد .
میری با اشاره به این مطلب که پرداخت هزینه حق بیمه اجباری است،خاطر نشان کرد: حق بیمه دانش آموزان تحت پوشش نهاد های حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی از سوی این نهاد ها پرداخت خواهد شد و خانواده های معزز شهدا و ایثارگران از پرداخت حق بیمه دانش آموزی برطبق قوانین جاری کشور معاف خواهند بود .
وی تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش در ارتباط با فضای فیزیکی مدارس متولی ساخت و ساز نیست و ساخت، بازسازی و مرمت مدارس بر عهده اداره کل نو سازی و تجهیزات مدارس  است و وظیفه اداره آموزش پرورش تنها شناسایی مدارس فرسوده و اعلام نیاز برای ساخت مدارس جدید در مناطق فاقد آموزشگاه بر اساس گسترش و استقرار جمعیتی هر منطقه است و در این رابطه مکاتبات  به صورت مکرر مانند سنوات گذشته با اداره کل نوسازی مدارس انجام خواهد شد .
وی با اشاره به اینکه دانش آموزان در روستای لولکدان بخش ریگ ملک با کمبود 2 کلاس درس مواجه بودند اذعان کرد: در روز چهارشنبه هفته گذشته طی جلساتی که با حضور بخشدار،مسئولین و خییرین در روستای لولکدان بخش ریگ ملک تشکیل شد کمک های مردمی خیرین دریافت و در حال حاضر روند ساخت کلاس ها ادامه دارد.
میری با بیان این مطلب که نوسازی و افتتاح مدارس جدید با کمک های مردمی امکان پذیر خواهد بود، گفت : در هفته جاری چندین مدرسه افتتاح خواهند شد که ساخت این مدارس توسط خیرین انجام شده است. هرگونه کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی و خیرین مدرسه ساز نقش بسزایی درفضا سازی و رفع کمبود فضای آموزشی دارد و در حال حاضر اکثر فضاهای اموزشی به کمک خیرین در حال ساخت است .

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark