اشرافی گری آفتی که انقلاب را تهدید می کند/دولتمردان عکس العملی قاطع به خلف وعده های برجامی اروپا نشان دهند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب: 16473
 
کارشناس علوم سیاسی سیستان و بلوچستان گفت:دولتمردان با توجه به خلف وعده های مکرر اروپا باید عکس العمل قاطعی در برابر آن داشته باشند.
اشرافی گری آفتی که انقلاب را تهدید می کند/دولتمردان عکس العملی قاطع به خلف وعده های برجامی اروپا نشان دهند
یعقوب کریمی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: کشورهای اروپایی در بدعهدی سابقه ای تاریخی و دیرینه دارند این کشورها گوش به فرمان آمریکا هستند و باتوجه به خروج آمریکا از برجام، تعهد کشورهای اروپایی به برجام نیز دروغی بیش نیست و تنها وقت جمهوری اسلامی ایران را تلف می کنند.
وی فرمایشات و نصایح مقام رهبری به دولتمردان درباره خلف وعده های اروپا را ناشی  از شناخت ایشان از بدعهدی های تاریخی اروپا دانست و افزود: دولت های اروپایی جیره خوار و دنباله رو ایالت متحده آمریکا هستند، با خروج آمریکا از برجام ،اروپا قرار بود سازو کار ویژه ای را برای بهبود وضعیت اقتصادی ایران در مقابل تحریم ها و مبادلات اقتصادی ایران با سایر کشورها ارائه دهند اما به این قول خود عمل نکردند.
وی خاطرنشان کرد: دولتمردان با توجه به خلف وعده های مکرر اروپا باید عکس العمل قاطعی در برابر آن داشته باشند چراکه وضعیت اقتصادی ایران با برجام بهبود نیافته و با خروج آمریکا از برجام، اروپا نیزدر عمل تعهدی به برجام نداشته و کاری انجام نداده است.
کریمی تاکید کرد: اکنون با بدعهدی های اروپا و خروج آمریکا از برجام، دولتمردان باید سازو کارهای کشور را در استفاده از توانایی هسته ای بازیابی کنند تا کشور و جوانان را به عرصه های دستیابی به تکنولوژی بازگرداند اینکه منتظر اقدام از سمت اروپا باشیم به نفع کشور نیست.
کارشناس سیاسی سیستان و بلوچستان با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب درباره پرهیز از اشرافی گری در مسئولین، تصریح کرد: اشرافی گری آفتی است که انقلاب اسلامی ما را تهدید می کند، امام خمینی(ره) همواره مسئولین را به ساده زیستی دعوت می کردند چرا که اشرافی گری باعث دوری مسئولین از مردم می شود و مسئولین باید توجه ویژه ای به قشرضعیف جامعه و بهبود وضعیت اقتصادی آنان داشته باشند.
استاد دانشگاه فرهنگیان اذعان کرد: نسل جوان سرمایه انقلاب و آینده سازان انقلاب هستند کشور ما جوانان بااستعداد و نخبه زیادی دارد که حتی با کمترین حقوق حاضرند به کشور خود خدمت کنند اما متاسفانه شاهدیم افراد بازنشسته ای که شاید سال ها از اتمام خدمت آنها می گذرد هنوز بر صندلی ریاست خود تکیه زده و در عوض جوانان ما بیکار هستند.
کریمی افزود: بیکاری معضل بزرگی است و با توجه به بیکای جوانان، عدم مهیا بودن شرایط ازدواج در جوانان و باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور و هجمه گسترده دشمنان، نسل جوان ما در معرض خطر قرار دارد و ممکن است در دام تبلیغات منفی دشمنان انقلاب گرفتار شوند و این وظیفه مسئولین است تا بااستفاده از نیروی نسل جوان و با استعداد، آینده کشور و جوانان را بسازند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark