سرپرست اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان میرجاوه از ترمیم محورهای کوهستانی شهرستان میرجاوه خبر داد
پایان عملیات ترمیم راه های کوهستانی میرجاوه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب: 12611
 
سرپرست اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان میرجاوه از پایان عملیات ترمیم و بهسازی راه های کوهستانی شهرستان میرجاوه خبرداد.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان میرجاوه در گفتگو با خبرنگار لادیز؛ اظهار کرد : شدت بارندگیهای اخیر در مناطق کوهستانی بخش لادیز شهرستان میرجاوه باعث تخریب بستر محورهای روستایی شده بود که به همین منظور ترمیم محورها در دستور کار قرار گرفت با توجه به بروز مشکلات در رفت و آمد اهالی روستاهای جش، هفتاد ملا، روپس وگزند توسط راهداری ترمیم و اصلاح محورهای روستایی در این مناطق انجام پذیرفت .


حسین علی شاه کرم با اشاره به این مطلب که با تلاش راهداران مشکلات موجود در رفت و آمد اهالی مرتفع شده و هم اکنون تردد با سهولت در محورهای مذکور در جریان است،افزود: اهالی چندین روستا که در مجموع بیش از 150 خانوار هستند از این مسیر مهم و کاربردی تردد می کردند که تخریب بخش هایی از این محور کوهستانی شرایط رفت و آمد اهالی این روستاها را با مشکلات زیادی مواجه ساخته بود که با تلاش نیروهای راهداری بخش هایی از این محور به طول 16 کیلومتر به وسیله وسایل راه سازی خاکریزی و بستر سازی شد .


وی خاطر نشان کرد : با توجه به ميزان اعتبارات کوهستانی در بخش راه ، مهمترين و اساسی ترين مشکل موجود در زمينه اصلاح و ساماندهی طرح هندسی راه ، وضعيت توپوگرافی و موقعيت راههای کوهستانی می باشد که با توجه به عبور اغلب راههای کوهستانی از نقاط سخت و صعب العبور، عمليات تعريض، بهسازی و حذف نقاط حادثه خيز را با مشکلات جدی مواجه ساخته است.
وی با اشاره به انجام اقدامات راهداری برای ارتقای سطح کیفی راه‌های شهرستان میرجاوه، گفت: عملیات‌هایی از قبیل ریزش برداری و تنقیه پل ها و رسوب برداری مسیر رودخانه ها در محورهای کوهستانی و روستایی به صورت مستمرانجام می‌شود.

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark