گزارش تصویری
رخدادهای مهم شهرستان میرجاوه در سالی که گذشت به روایت تصویر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب: 14542
 
رخدادهای مهم شهرستان میرجاوه را در سال 96 در این مطلب مشاهده کنید.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 96 برآن شدیم تا مهمترین رویدادهای سال جاری در شهرستان میرجاوه را مرور کنیم.

شهادت 9 مرزبان هنگ مرزی میرجاوه

غروب 6 اردبیهشت 96 بود که حادثه‌ای تلخ به وقوع پیوست؛ 12 نفر از مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه به هنگام تعویض پست در منطقه مرزی چاهندو مورد حمله و کمین تروریست‌ها قرار گرفتند. ، این حادثه تروریستی که به شهادت و مجروحیت 11 نفر از مرزبانان غیور هنگ مرزی میرجاوه منتهی شد یک مفقود داشت، «سعید براتی» سرباز هنگ مرزی میرجاوه در این حادثه به اسارت گرفته شد و هنوز وضعیتش در هاله ای از ابهام مانده است.

سفر وزیر بهداشت به شهرستان میرجاوه و افتتاح بیمارستان دارالشفاء این شهرستان
افتتاح بیمارستان و دانشگاه شهرستان میرجاوه از آرزوهای دیرین مردم این شهرستان بود که در سال 96 بلاخره به تحقق پیوست و بیمارستان دارالشفا میرجاوه که از سال 91 عملیات ساخت آن آغازشده بود با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
شور حسینی در نقطه صفر مرزی با ورود بیش از 60 هزار زائر پاکستانی اربعین
با ورود زائرین پاکستانی از مرز میرجاوه به کشور، مردم شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان برای خدمت به زوار امام حسین(ع) خود را به نقطه صفر مرزی میرجاوه رساندند و حال و هوای اربعین حسینی در نقطه صفر مرزی میرجاوه پیچید.
برداشت موفقیت آمیز محصول زعفران برای اولین بار در شهرستان میرجاوه
کشاورزان میرجاوه با کمک مشاوره های اداره جهاد کشاورزی توانستند برای اولین بار محصول زعفران را به صورت آزمایشی از مزارع این شهرستان با موفقیت برداشت کنند .
ساخت بنای یادمان شهدای گمنام
همچنین در سال 96 بنای یادمان شهدای گمنام توسط فرمانداری شهرستان میرجاوه ساخته شد.


انتهای پیام / م.ر
 
Share/Save/Bookmark