فرمانده دفاع مقدس عنوان کرد؛
شهدای سیستان و بلوچستان درجاتی متعالی و والا دارند/ از برکت خون شهدا، همه فضای فرهنگی استان اشباع است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱
کد مطلب: 14410
 
فرمانده گردان دوران دفاع مقدس گفت: امروزبه برکت خون شهدا، همه فضای فرهنگی استان اشباع است و شهدای ما با خون خود این لحظات را رقم زدند.
شهدای سیستان و بلوچستان درجاتی متعالی و والا دارند/ از برکت خون شهدا، همه فضای فرهنگی استان اشباع است
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛محمد حسین پودینه فرمانده گردان دوران دفاع مقدس در اجلاسیه فرماندهان و پیشکشوتان دفاع مقدس در زاهدان، اظهار کرد:من از قافله شهدا جا مانده ام و خدا را شاکرم که امروز شهدای استان سیستان و بلوچستان از مظلومیت درامدند امروز به عنوان سرباز کوچک نظام از سردار معروفی و سردار مارانی تشکر می کنم.
وی با بیان اینکه شهدای سیستان و بلوچستان درجاتی والا و متعالی دارند، افزود:شادی ها ،سختی ها و فشارهای بیش از توان در جنگ وجود داشت، مقام شهدا در پیشگاه خدا عالی و متعالی است اما معتقدم شهدای ما درجات خاص و متعالی دارند چرا که ما در این استان در روزهای ابتدای انقلاب روحانی و واعظی نداشتیم و کسی برای هدایت و راهنمایی به دین نبود این شهدا با دم مسیحایی امام خمینی (ره)به صحنه های سخت روزگار وارد شدند و امروزبه برکت خون شهدا، همه فضای فرهنگی استان اشباع است و شهدای ما با خون خود این لحظات را رقم زدند.
وی با اشاره به خاطره ای از شهید میرحسینی، بیان کرد: در عملیات بدر که ما به عنوان تک ایضایی عمل می کردیم و باید در منطقه ای تی شکل وارد عمل شده و آن را تصرف می کردیم، دو گردان باید در سمت راست و چپ عمل می کردند دریک سمت گردان بهرام سعیدی و در سمت دیگر حاج قاسم سلیمانی، شهید میرحسینی را به کمک من فرستاد.
پودینه ادامه داد: در سمت چپ دشمن با فشارهای زیاد با پشتیبانی تانک ها از سمت خشکی بر خط ما فشارهای مضاعفی گذاشته بود، یگان های دشمن یکی پس از دیگری وارد منطقه می شدند ناگهان متوجه شدم دشمن از سمت چپ وارد خط ما شده و زمین فرشی از گلوله و چدن شده بود، دشمن سرپل را از جناح چپ گرفته بود و شهید میرحسینی و شهید فارسی در نقطه ای مثلثی مانده بودند و شهید فارسی تیر خورده بود.
وی عنوان کرد: به عنوان فرمانده گردان به شهید فارسی گفتم سریع صحنه را ترک کنید، اما ایشان گفتند من می مانم اما من به عنوان فرمانده دستور ترک منطقه را دادم و با کمک شهید میرحسینی سعی کردیم بچه ها را سریع تخلیه کنیم و در اخرین لحظه من و شهید میرحسینی تنها ماندیم و بیسیم های ما نیز از کار افتاده وبیسیمچی من نیز مجروح شده بود، بیسیم را از پشتت گرفتم و در اب انداختم بیسیمچی چند متری نرفته بود که ترکش خورد و اسیر شد.
این فرمانده دفاع مقدس با بیان اینکه شهید میرحسینی تا قبل از فرمان سردار سلیمانی حاضر به ترک منطقه نشد، اذعان کرد: به شهید میرحسینی گفتم منطقه را ترک کنیم اما گفتند سردار سلیمانی دستور عقب نشینی نداده است تا اینکه حاج قاسم دستور عقب نشینی دادند در این عملیات من از پای چپ و ایشان از ناحیه دست تیر خوردند.
پودینه با اشاره به خاطره ای از شهید هراتی، بیان کرد: در عملیات کربلای ۵ وقتی واحدهای یگان ما وارد منطقه شد معبری باز کردیم به خط دشمن رفتیم به مقرلشکر زرهی دشمن وارد شدیم و منطقه را تصرف کردیم با لشکر تماس گرفتیم که راننده تانک و نفربربفرستند که با واحدهای زرهی که از دشمن گرفتیم را تخلیه کنیم اما اینها نرسید و وقتی شرایط سخت شد و کمک نرسید من و شهید میرحسینی با هم بودیم.
وی گفت: دستور انهدام دادیم و تعدادی از نفربرهای دشمن را منهدم کردیم و نیروها را جمع کردیم و از پل عبور داده و پل را منهدم کردیم و یکی از فرماندهان ما نیز ترکش خورده بود به شهید هراتی که معاون گردان بود بیسیم زدم که از این لحظه شما فرمانده گردان هستید ابتدا ایشان قبول نمی کردند اما تاکید کردم شما از این لحظه فرمانده گردان هستید و در این عملیات من از ناحیه گلوشدم مجروح و شهید هراتی شربت شهادت نوشید.
Share/Save/Bookmark