رایزنی های سردار سلیمانی سبب ایجاد وحدت در عراق است/ تجزیه عراق اسراییل را به هدفش نزدیک می کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب: 13204
 
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: رایزنی های سردار سلیمانی نقش بسزایی در ایجاد آرامش و وحدت در کردستان عراق دارد چراکه این جدایی به نفع اقلیم کردستان و مردم عراق نیست .
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: جدایی کردستان عراق از دولت مرکزی باعث تضعیف کشور عراق وسبب بروز ناامنی های بیشتر در این کشور خواهد شد، جدایی کردستان از عراق باعث ایجاد تنش در منطقه می شود.
وی افزود: تنش در منطقه به نفع مردم منطقه نیست و این تنش و جدایی اسراییل را به هدفش نزدیک می کند، اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق به برنامه های وحدت آفرین برای اتحاد و یکپارچگی نیازمند است و رایزنی های سردار سلیمانی سبب ایجاد وحدت در عراق است.
وی خاطرنشان کرد: دولت عراق از تجربیات سردارسلیمانی برای بهبود وضعیت عراق استفاده می کند وهدف این رایزنی ها ، ایجاد ثبات و آرامش در منطقه است .
مولوی ریگیان پوربا بیان اینکه ایران نقش محوری در خاورمیانه دارد، تاکید کرد: ایران از قدرت نظامی و استراتژیک ویژه ای در منطقه برخوردار است، رایزنی های سردار سلیمانی نقش بسزایی در ایجاد آرامش و وحدت در کردستان عراق دارد چراکه این جدایی به نفع اقلیم کردستان و مردم عراق نیست و سبب تضعیف دولت عراق و تقویت گروهک های تروریستی در منطقه می شود.
وی اذعان کرد: امروز اتحاد دنیای اسلام سبب بهبود وضعیت مسلمانان است و جدایی اقلیم کردستان عراق ضربه بزرگی به مردم کردستان و عراق خواهد بود و تنش های پیش آمده در عراق حاصل سیاست های تفرقه افکنانه اسراییل و هم پیمانانش در خاورمیانه است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark