تهدید کره شمالی به «نابودی خفت‌بار آمریکا»
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب: 12881
 
کره شمالی هشدار داد در صورت بروز کوچکترین نشانه از تهدید، آمریکا با «حمله‌ هسته‌ای وحشتناک» روبرو خواهد شد.
 به گزارش پایگاه خبری لادیز؛به نقل از راشا تودی، کره شمالی، آمریکا را به «حمله‌ هسته‌ای وحشتناک و نابودی نهایی خفت‌بار» تهدید و اعلام کرد در صورت بروز هرگونه نشانه تهدیدآمیز، آماده «نابودی پایگاه دشمنان» با انجام حملات پیش‌دستانه است.

خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از دولت این کشور نوشت: «کره شمالی که علی‌رغم دشواری‌های بی‌سابقه و آزمون‌های بسیار اکنون به کشوری تبدیل شده است که دارنده قدرتمندترین تسلیحات هسته‌ای است، از تحریم‌ها، فشار و جنگ واهمه‌ای ندارد.»

در این مطلب آمده است «در صورت بروز کوچکترین نشانه تهدیدآمیز»، پیونگ یانگ آماده «نابودی پایگاه دشمنان با انجام حمله‌ای پیش‌دستانه و قاطعانه است.»

کره شمالی اعلام کرد: «در صورتی که آمریکا مقابله و جنگ را انتخاب کند، با حمله هسته‌ای وحشتناک و نابودی نهایی خفت‌بار مواجه خواهد شد.»

کره شمالی همچنین بار دیگر، آمریکا را به دلیل درخواست برای وضع تحریم‌های «بی‌ملاحظه و مضحک» محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «علی‌رغم وجود شدیدترین تحریم‌ها از جانب نیروهای متخاصم، کره شمالی به همه منابع دسترسی داشته است و هرچه می‌توانسته را به دست آورده است. تصور این‌که کره شمالی با وضع تحریم‌های جدید به حدی آسیب ببیند که رویکرد خود را تغییر دهد، خیالی واهی است.»

دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به کره شمالی هشدار داد در صورت حمله به آمریکا و یا متحدان این کشور، پیونگ یانگ به کلی نابود خواهد شد.

ترامپ گفت در صورتی که آمریکا مجبور به دفاع از خود و متحدانش شود، این کشور «انتخابی به جز نابودی کامل کره شمالی نخواهد داشت.»

جهان به طور نزدیک در حال مشاهده اظهارات تند مقامات آمریکا و کره شمالی است. پس از آنکه پیونگ یانگ در روز 3 سپتامبر اقدام به انجام ششمین آزمایش هسته‌ای خود کرد، تنش‌ها در منطقه شبه جزیره کره تشدید شد. پس از این آزمایش هسته‌ای، کره شمالی موشکی را آزمایش کرد که از حریم هوایی ژاپن عبور کرد.

ترامپ بارها تعهد کرده است نسبت به اقدامات کره شمالی، واکنش نظامی انجام خواهد داد. وی در یک سخنرانی گفت ممکن است واشنگتن در این واکنش نظامی از «تمامی قابلیت‌های خود» استفاده کند و احتمال دارد به استفاده از زرادخانه اتمی متوسل شود.

روز یازدهم سپتامبر، شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا قطعنامه جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرد و صادرات نساجی پیونگ یانگ را ممنوع اعلام کرده و واردات نفت این کشور را محدود کرد.

کره شمالی نیز در پاسخ تعهد کرد قدرت نظامی خود را افزایش دهد و اعلام کرد آماده است در صورت مشاهده کوچکترین اقدام تهدیدآمیز، دست به حمله بزند.

در این میان، روسیه و چین در صدد کاهش تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ هستند و از گفتگوها حمایت می‌کنند. مسکو و پکن مدت‌ها بر اجرای «برنامه توقف دوجانبه» تاکید کرده اند که به موجب آن پیشنهاد شده است کره شمالی در مقابل توقف مانورهای نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا، آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را متوقف کند. با این حال، آمریکا این برنامه را رد کرد و به انجام مانورهای نظامی مشترک با همسایه جنوبی پیونگ یانگ ادامه داد.

روز سه شنبه، جیمز متیس – وزیر دفاع آمریکا – اعلام کرد واشنگتن و سئول استقرار تسلیحات اتمی در شبه حزیره کره را مورد بررسی قرار داده اند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark