گزارشی از سفر به سرزمین نور,
راهیان نور سفری به سرزمین حماسه /سفر به مناطق 8سال دفاع مقدس جلوه هایی از کربلا را متجلی می کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب: 14591
 
یکی از مسافران سرزمین حماسه و نور گفت: زمانی که پا در سفر راهیان نور می گذارید جلوه هایی از کربلا و رشادت های اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش در ذهن انسان متصور می شود.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛هر ساله جوانان و نوجوانان زیادی عازم سفر راهیان نور می شوند تا با شهدا بیعتی مجدد کرده و راه آنها را ادامه دهند و هرساله بر تعداد افرادی که راهی این سفر معنوی می شوند افزایش می یابد و  این استقبال نشان قدرشناسی ملت ایران از ایثارگری و جانفشانی شهداست.
رهبر معظم انقلاب در تاکید بر سفر راهیان نور می فرمایند: خاطره ی این سرزمین ها را زنده نگه دارید. این سرزمین ها، این بیابانها، این رود کارون، این جاده ی اهواز - آبادان یا اهواز - خرّمشهر، این مناطق گوناگون که با اسمهای مختلفی امروز خودشان را به شما معرّفی میکنند، اینها شاهد برترین فداکاری ها و مجاهدتها و ازخودگذشتگی ها بوده اند.

یکی از بسیجیان و مشاور جوان فرماندار میرجاوه که در سال گذشته همراه با کاروان راهیان نور عازم مناطق جنگی کشور شده بود در وصف حال و هوای معنوی این سفر، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره لزوم سفر جوانان و نوجوانان به مناطق 8 سال دفاع مقدس خداوند توفیق سفر به این خطه از خاک مقدس کشور را نصیبم کرد تا از نزدیک با دلاوردی ها و حماسه آفرینی رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس آشنا شوم.
بهروز ریگی افزود:هنگامی که قدم در این خاک مقدس گذاشتم با تمام وجود سختی ها و رشادت های رزمندگان در جنگ با دشمن بعثی را درک کردم، زمانی که پا در این سرزمین می گذارید جلوه هایی از کربلا و رشادت های اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش در ذهن انسان متصور می شود.
وی ادامه داد:هنگامی از نزدیک از مناطق جنگی بازدید کردم به عمق رشادت های رزمندگان در طول این جنگ تحمیلی پی بردم شاید پیش از این تصورم از جنگ تحمیلی متفاوت بود اما با حضور در مناطق جنگی بیش از گذشته به دلاوردی های فرزندان ایران زمین در جنگ با دشمن بعثی پی بردم.
مشاور جوان فرماندار میرجاوه با بیان اینکه باتوجه به جنگ نرم دشمنان ،سفر راهیان نور تاثیر بسزایی در افزایش ایمان نسل جوان و نوجوان کشور دارد، تاکید کرد: ایمان دژ محکمی در مقابله با دشمنان است و اگر این حرکت معنوی ادامه داشته باشد زندگی معنوی نسل آینده کشور بیمه می شود و دشمنان در دستیابی به اهدافشان ناکام می مانند.
دلارامی مسئول اردویی سپاه شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: تعداد 89 نفر از بسیجیان خواهر و برادر  در سال 96 از شهرستان میرجاوه عازم سفر به مناطق هشت سال دفاع مقدس شدند.
وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان دارد، افزود: اردوهای راهیان نور فرصتی بسیار ارزشمند برای نسل جوان است تا بیشتر با روزهای جبهه و دفاع مقدس آشنا شوند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark