ایجاد فضای مطلوب و ایمن از اولویت های آموزش وپرورش است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۰
کد مطلب: 16427
 
مدیر جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان برای بررسی ایمنی محیط های آموزشی از مدارس شهرستان بازدید کرد.
ایجاد فضای مطلوب و ایمن از اولویت های آموزش وپرورش است
 به گزارش پایگاه خبری لادیز؛رئیس جمعیت هلال احمر استان برای بررسی میزان ایمنی مدارس و رعایت نکات ایمنی از مدارس سطح شهرستان میرجاوه بازدید کرد.
 رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان میرجاوه درحاشیه این بازدید با اشاره به حادثه ناگوار اخیر در دبستان غیردولتی اسوه حسنه شهرستان زاهدان اظهارداشت: باید در راستای ایمن سازی مدارس اقدامات جدی صورت گرفته و تذکرات لازم اعمال شود تا مدارسی که فضای آموزشی و ایمنی آن ها دچار مشکل است با چنین حوادثی مواجه نشوند.
 سید محمدعلی میری افزود:ایجاد فضای مطلوب وایمن برای تعلیم و تربیت از اولویت های آموزش وپرورش است و باید ازسازمان های مردم نهاد و خیرین برای حضور هرچه بیشتر برای ایمن سازی  مدارس دعوت شود تا مشکل ایمن سازی حل شده و ظرف یکسال آینده مشکلی از باب ایمن سازی و تعمیرات آن ها نداشته باشیم.
وی با تشریح اقدامات انجام شده برای ایمنی بیشتر در مدارس، خاطرنشان کرد:گروه هایی در چند مرحله متشکل از کادر اداری به اتفاق راهبران آموزشی که با پوشش ۱۰۰ درصدی کلیه واحد آموزشی دولتی، غیردولتی، خرید خدمات و شبانه روزی را مورد بازدید قرار داده اند و اقدامات پیشگیرانه و نقص های موجود متذکر و توصیه ها لازم انجام شده است.
میری تاکید کرد: جلسه ای باسرایداران و خدمتگزاران باحضور مسئول هلال احمرشهرستان برگزار و نکات ایمنی و اقدامات لازم در هنگام حوادث برای آنان تشریح و بخشنامه هایی به کلیه واحدهای آموزشی برای برنامه ریزی و اجرای اقدامات پیشگیرانه ابلاغ شده است.
وی ادامه داد:بازدیدکپسول های اطفاء حريق مدارس و خوابگاه های شبانه روزی، جلسه توجیهی با رانندگان سرویس طرح روستا مرکزی و تاکید بر رعایت مسایل ایمنی در جابجایی دانش آموزان، پیگیری برای برگزاری دوره آموزشی ایمن سازی، اطفاء حريق و كمك هاى اوليه و مکاتبه با اداره کل نوسازی درخصوص مدارس دارای نقص از جمله اقدامات انجام شده در راستای تامین ایمنی بیشتر در مدارس شهرستان است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان میرجاوه اذعان کرد:مکاتباتی بافرمانداری شهرستان  برای پیگیری تهیه وسایل گرمایشی استاندارد انجام شده و به زودی  ۲۰۱چراغ گرمایشی استاندارد«تیوست» بین کلیه واحدهای آموزشی توزیع خواهدشد.
Share/Save/Bookmark