صدای پای رمضان در شهر/خانه تکانی دل در کنار غبارروبی منازل برای استقبال از ماه میهمانی خداوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
کد مطلب: 14997
 
با نزدیک شدن به ماه رمضان بانوان میرجاوه با خانه تکانی منازل خود در کنار خانه تکانی دل، آماده استقبال از ماه میهمانی خداوند می شوند .
صدای پای رمضان در شهر/خانه تکانی دل در کنار غبارروبی منازل برای استقبال از ماه میهمانی خداوند
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ در ماه مبارک رمضان به سوی توبه شتافت؛ از همه گناهان دست کشید و توبه نصوح کرد تا روح و روان و جسم و جان از گناهان شستشو یابد و راه پاکی را در پیش گیرد و باید به کسب آگاهی و شناخت همت گماشت و اهداف و مقاصد دین را دانست.
پیامبراکرم(ص)در رمضان بیش از ماه‌های دیگر برای عبادت آماده می‌شد و با روحیه‌ای از رمضان استقبال می‌ کرد تا روانش بر انجام نیکی انس گیرد و با نشاط‌ تر شود و فرصت‌ها را به طور کامل غنیمت شمارد، و کل ماه رمضان را در آمادگی و بازگشت به سوی خدا سپری کند.
در آستانه ماه مبارک رمضان مردم خدا جوی میرجاوه نیز همانند سایر مسلمانان هم با غبار روبی و آماده سازی مساجد به استقبال ماه ضیافت الهی می روند.

با نزدیک شدن به ماه رمضان بانوان میرجاوه با خانه تکانی منازل خود در کنار خانه تکانی دل، آماده استقبال از ماه میهمانی خداوند می شوند در همین رابطه پریناز یکی از بانوان میرجاوه می گوید: رمضان عید واقعی مومنیین است بانواناین شهرستان چند روز پیش از فرارسیدن ماهمبارم رمضان با خانه تکانی و غبارروبی منازل خودآماده استقبال از این ماه مبارک می شوند.
وی ادامه داد: بانوان میرجاوه در کنار خانه تکانی منازل در غبارروبی مساجد نیز به مردان کمک می کنند تا از ثواب و پاداش اخروی آن بهره مند شده و غبار از چهره مساجد شهر بزدایند.

زهرا یکی دیگر از بانوان میرجاوه می گوید: خانواده ها چند روز مانده به رمضان با خرید کالاها و اقلام ضروری خود را برای این ماه مبارک آماده می کنند و در طول ماه رمضان با طبخ انواع غذاهای محلی و سنتی به برپایی میهمانی افطار و پذیرایی از روزه داران می پردازند.
وی ادامه می دهد: کدبانوهای شهرسستان میرجاوه با پخت غذاهای مختلف از جمله بزقورمه ،انواع غذا های محلی مانند نان روغنی، حلوای خرما، سمبوسه و پکوره،سوجی، سیمیا  از میهمانان و اعضای خانواده خود پذیرایی می کنند و معتقدند که با این کار در ثواب روزه اعضای خانواده نیز شریک می شوند.

تهیه شله زرد، انواع حلوا و خوراکی های دیگر بویژه در مواقع افطار، از دیگر رسمات و آیین های ماه مبارک رمضان در میرجاوه است که با نزدیک شدن به نیمه ماه مبارک رمضان و همچنین شبهای پرفیض قدر، بیشتر می شود و کدبانوهای میرجاوه در هنگام افطار غذا و نان محلی می پزند و برای افطار مسلمین به مسجد می فرستند تا علاوه بر اطعام روزه داران در ثواب روزه آنان نیز شریک شوند.
Share/Save/Bookmark