آغاز پروژه برق رسانی به روستای کیا آباد پدگی پس از 20 سال خاموشی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶
کد مطلب: 12287
 
مدیر اداره برق شهرستان میرجاوه گفت: پروژه عظیم برق رسانی به روستای کیاآباد پدگی شهرستان میرجاوه به بهره برداری رسید.
ناصحی نیا در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: پروژه عظیم برق رسانی به روستای کیاآباد پدگی شهرستان میرجاوه به طول 16 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 300 متر شبکه فشار ضعیف با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی افزود: روستای عشایری کیا آباد پدگی در 70 کیلومتری میرجاوه قرار دارد که قریب به 20 سال به دلیل عدم صدور مجوز از سوی اداره منابع طبیعی و همچنین حجم بالای مورد نیاز شبکه، اهالی آن در تاریکی به سر می برند و سرانجام در اسفند ماه سال گذشته برق رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار این پروژه آغاز شد.
وی خاطرنشان کرد:برق رسانی به روستاهای فاقد برق و انتفاع روستاییان از نعمت برق یکی از محوری ترین رسالت های شرکت توزیع برق استان است و پروژه روستای کیا آباد پدگی با احداث 16 کیلومتر فشار متوسط، 300 متر شبکه ضعیف و نصب یک دستگاه ترانس کم تلفات با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و 12 خانوار اهالی این روستا پس از سال ها از نعمت روشنایی بهره مند شدند.
ناصحی نیا تاکید: با توجه به اینکه شغل اکثر مردم این روستا دامداری و کشاورزی است امید است با آمدن برق به این روستا، مشکلات مردم برطرف شود.
Share/Save/Bookmark