طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین مربوط به دوره خاصی نیست/دولت باید اموال مسئولین را قبل و بعد از تصدی پست بررسی کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: 14582
 
نماینده خاش و میرجاوه گفت: دولت باید اموال مسئولین را قبل و بعد از تصدی پست مورد ارزیابی قرار دهد و دستگاه قضایی در هر کجا که تشخیص دهد برای رسیدگی به اموالی که به طور نامشروع حاصل شده ورود پیدا می کند.
طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین مربوط به دوره خاصی نیست/دولت باید اموال مسئولین را قبل و بعد از تصدی پست بررسی کند
علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: دولت موظف است تمام اموال مسئولین را مورد بررسی قرار دهد و مجلس نیز مصوباتی در این باره دارد اما کار تفحص اموال مسئولین برعهده مجلس نیست و هر کجا لازم باشد دستگاه قضا وارد عمل می شود.
وی افزود: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین مربوط به دوره خاصی نیست و طبق قانون اساسی افرادی که مسئولیتی مهم در کشور دارند اموال و دارایی های آنها باید شفاف باشد تا سوء تفاهمی ایجاد نشود بنابراین مجلس هر کجا لازم باشد برای رسیدگی به ورود پیدا می کند و درباره اموال نامشروع مسئولین به دولت تذکر می دهد تا پیگیری های لازم درباره آن انجام شود .
وی خاطرنشان کرد: دولت باید اموال مسئولین را قبل و بعد از تصدی پست مورد ارزیابی قرار دهد و دستگاه قضایی در هر کجا که تشخیص دهد برای رسیدگی به اموالی که به طور نامشروع حاصل شده ورود پیدا می کند و برخورد قانونی لازم را با چنین افرادی انجام می دهد.
نماینده خاش و میرجاوه تاکید کرد: طبق اصل 49 قانون اساسی اموال تمام مسئولین رده بالای کشور اعم از وزرا و مدیران کل که اختیاراتی دارند و احتمال سو استفاده از مقام و موقعیت آنها وجود دارد باید مورد ارزیابی و تفحص قرار بگیرد و اگر تخلفی مشاهده شود موارد به دولت و دستگاه مربوطه تذکر داده می شود و دستگاه های متولی به آن رسیدگی می کنند.

انتهای پیام/ش
Share/Save/Bookmark