حجاب دژی محکم برای حفظ گوهر وجودی زن در اجتماع/حفظ حجاب سبب حفظ و تحکیم بنیان خانواده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب: 14987
 
حجاب دژی محکم برای حفظ گوهر وجودی زن در اجتماع است که حضور بانوان را در جامعه بهتر و باشکوه تر می کند.
حجاب دژی محکم برای حفظ گوهر وجودی زن در اجتماع/حفظ حجاب سبب حفظ و تحکیم بنیان خانواده است
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛اسلام مسئله حجاب را به عنوان مصونیت و حفاظی برای عفت و ارزش زن معرفی می کند که این امر مانع حضور زن در امور اجتماعی و فرهنگی و سیاسی نیست بلکه حجاب باعث می شود این حضور بهتر و باشکوه تر باشد مثل حضور حضرت زهرا(س)در دفاع از ولایت و حضور حضرت زینب (س)در صحنه کربلا.
غربی ها برای مبارزه با اسلام اصیل و پویا چنین القائاتی را ایجاد می كنند تا ارزشها وكرامات والای آدمی را از بین برده و انسان را موجودی صرفا مادی قلمداد کنند، بعضی ازجوامع اسلامی نیز که حجاب را محدودیتی برای زن می دانند و از فعالیتهای زن در امور اجتماعی و فرهنگی و سیاسی  جلوگیری می کنند و این باعث شده که تصور غیر مسلمانان از حجاب بد باشد.

(آ) ریگی یکی از دانشجویان محجبه شهرستان میرجاوه درباره اهمیت حفظ حجاب در جامعه می گوید: حجاب هرگز یک زن را محدد نمی کند بلکه زنان می توانند در سایه این حجاب به تمام فعالیت های اجتماعی خود در امنیت و آرامش کامل بپردازند.
وی ادامه داد: حجاب برای من احساس امنیت و آرامش به همراه می آورد من به عنوان یک دختر مسلمان با این حجاب به هر فعالیتی که علاقه مندم می پردازم و نه تنها حجاب محدودم نکرده بلکه در سایه این حجاب از نگا ه های برخی انسان های بیمار در امان می مانم.
رخساره ابراهیمی یکی از فعالان اجتماعی و بانوان هنرمند شهرستان میرجاوه است او درباره لزوم حفظ حجاب می گوید: حجابم سلاح من در برابر نگاه های آلوده است من با همین حجاب برتر توانستم موفقیت های زیادی در عرصه های اجتماعی و فرهنگی داشته باشم و به عنوان یک بانوی محجبه و هنرمند در عرصه ها و میادین مختلف حضور داشتم.
وی افزود: من معتقدم حجاب نه تنها زن را محدود نمی کند بلکه با امنیتی که برای زن به ارمغان می آورد به او آزادی عمل و امکان حضور در عرصه های مختلف را می دهد و همین طور کهمی بینیم امروز بانوان محجبه ما در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و ورزشی و غیره حضور چشمگیری دارند.

یکی دیگر از بانوان محجبه شهرستان نیز دراین باره بیان کرد: من حجاب برتر یعنی چادر را از دوران دبیرستان و به اصرار خودم انتخاب کردم و خانواده من هیچ اصراری بر پوشیدن چادر نداشتند و معتقد بودند حتی با پوشش مانتو نیز می توان با حجاب بود اما من آرامش و وقار را در حجاب برتر یافتم و با افتخار تا به امروز با این حجاب برتر به عنوان بانویی تحصیل کرده و فعال در جامعه حضور داشتم.

حفظ حجاب سبب حفظ و تحکیم بنیان خانواده است
 امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: رعایت حجاب و عفاف در جامعه از دستورات موکد دین اسلام است چراکه با رعایت عفاف و حجاب جامعه ای سالم و به دور از گناه خواهیم داشت و معنویت و سلامت اجتماع افزایش می یابد.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور افزود: دشمنان با تهاجم فرهنگی به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه هستند و حمله به حجاب یکی از برنامه های دشمنان برای زدودن حیا از بانوان جامعه ماست بنابراین زنان و دختران ما باید با تاسی حضرت زهرا(س) در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار باشند و با حفظ عفاف و حجاب بخ حفظ سلامت اخلاقی در جامعه کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه سبب ایجاد امنیت ، ارتقای فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده می شود و سلامت جامعه در گرو حفظ عفاف و حجاب است.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: امروز فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به ابزاری برای ترویج بدحجابی مبدل شده است،دشمن آگاه است که با دور کردن مردم از فرهنگ غنی اسلامی و حجاب و عفاف می تواند به اهداف خود که همان تسلط بر ایران اسلامی و تضعیف کشور است، دست پیداکتند به همین دلیل از ابزارهای مختلف به خصوص فضای مجازی و ماهواره ها برای ترویج بی بند و باری و بدحجابی در کشور استفاده می کند تا زنان مسلمان را به بی حجابی سوق دهد و مسولان فرهنگی باید نظارت بیشتری به فضای مجازی داشته و مانع از نفوذ فرهنگی دشمنان شوند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark