روحانی باید پاسخگوی افزایش آمار مرگ و میر بر اثر کرونا باشد
تاریخ انتشار : شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۲
کد مطلب: 17498
 
حسینعلی شهریاری گفت: با وجود تذکر وزرای بهداشت ادوار دولت، اساتید و نمایندگان مجلس به رئیس جمهور مبنی بر قطع زنجیره کرونا و قرنطینه عمومی، اما روحانی در این خصوص دیر اقدام کرد، بر این اساس باید پاسخگوی افزایش آمار مرگ و میر باشد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون اظهار کرد: با توجه به این که در دنیا، قرنطینه به عنوان تنها نسخه مبارزه با شیوع کرونا مطرح شده است، اما جمعیت زیادی از مردم کشور به دلیل عدم قرنطینه به مسافرت رفتند که این موضوع افزایش آمار مبتلایان به این بیماری را به همراه داشت، چراکه بسیاری از این مسافران ناقل کرونا بودند و بدون هیچ علامتی از شهری به شهر دیگر مسافرت کردند.

وی ادامه داد: از سه هفته قبل در خصوص بحران کرونا و لزوم قرنطینه عمومی از طریق رسانه های مختلف به رئیس جمهور تذکرهایی داده شد، حتی تهدید کردیم که اگر آمار مرگ و میر افزایش یابد روحانی باید جوابگو باشد، اما برای قرنطینه اقدامی نشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که از وزیر بهداشت موضع گیری قاطعانه برای قرنطینه به موقع در کشور  انتظار می رفت افزود: علاوه بر تذکر نمایندگان مجلس، پنج نفر از وزرای بهداشت ادوار دولت و تعداد زیادی از اساتید، موضوع لزوم قرنطینه عمومی را به رئیس جمهور اعلام کرده بودند اما متاسفانه روحانی به تذکرها گوش نداد و در این خصوص دیر اقدام کرد.

وی با تاکید بر اهمیت قرنطینه عمومی تصریح کرد: توصیه می کنیم مردم به موضوع در خانه ماندن توجه جدی داشته باشند و مسئولان به هموطنان اجازه سفر ندهند، هر چند این اقدام شروع شده ولی متاسفانه دیر شده است.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بحرانی کرونا در شمال سیستان و بلوچستان اضافه کرد: نه تنها در سیستان بلکه در کل کشور وضعیت قرمز است، در حالی که از طریق پخش کلیپ، شبکه های مجازی رسانه های مختلف از همشهری ها درخواست کردیم که از دیگر استان ها وارد سیستان و بلوچستان نشوند اما جمعیت زیادی از مردم، این موضوع را جدی نگرفتند و اقدام به سفر کردند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark