رییس سازمان تبلیغات شهرستان میرجاوه:
بیشترین آسیب های اجتماعی متوجه دانش آموزان است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
کد مطلب: 14310
 
رییس سازمان تبلیغات شهرستان میرجاوه گفت: دانش آموزانی که آموزش های مقابله با آسیب های اجتماعی را فرا می گیریند در مواجه با مشکلات اجتماعی نسبت به سایرین موفق تر عمل می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی هاشمی پور درگفتگو با خبرنگار لادیز؛ در خصوص اجرای گفتمان دینی در مدارس، اظهارکرد: با توجه به اینکه درجوامع امروزی بیشترین آسیب های اجتماعی متوجه دانش آموزان است این طرح که در گذشته در مساجد اجرا می شده در حال حاضر در مدارس متوسطه پسرانه و دخترانه برگزار می شود .
وی با اشاره به این موضع که نوجوانان مقطع دبیرستان آسیب پذیرترازجوانان هستند، افزود :هدف از برگزاری این طرح در مدارس آشنایی نوجوانان و دانش آموزان با انواع آسیب های اجتماعی و کاهش اثرات منفی معضلات اجتماعی از جمله مصرف مواد مخدر، استفاده سوء از موبایل و شبکه های اجتماعی اینترنتی، آثار مخرب شبکه های ماهواره ای و پیامد های انتخاب نادرست در هنگام ازدواج وطلاق های زود هنگام است .رییس سازمان تبلیغات با بیان این مطلب که برگزاری گفتمان های دینی در جهت ارتقاء سطح دانش اجتماعی نوجوانان از اهمیت بالایی برخورداراست،تصریح کرد:نوجوانانی که آموزش های آسیب های اجتماعی را فرا می گیرند در مواجه با مشکلات و آسیب های اجتماعی با موقعیت های مشابه نسبت به سایرگروه های هم سن خودشان موفق تر عمل خواهند کرد .


وی گفت: تا کنون درنیمی از مدارس متوسطه دوره دوم شهرستان میرجاوه کلاس های آموزشی آسیب های اجتماعی و گفتمان های دینی برگزار شده است که این روندذ تا پایان سال تحصیلی و سال های آتی ادامه خواهد داشت .
گفتنی است پدیده اعتیاد در بین جوانان شهرستان میرجاوه ارز شایع ترین آسیب های اجتماعی محسوب می شود که سالانه هزینه های بالایی را برای این شهرستان به دنبال دارد.

انتهای پیام / م.ر
Share/Save/Bookmark