دلایل اعضا برای مخالفت با شهردار شدن هاشمی/ بعید می‌دانم کار به انتخاب سرپرست برسد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۶
کد مطلب: 16002
 
علیخانی با اشاره به مخالفتها با شهردار شدن هاشمی گفت: برخی معتقدند که اگر هاشمی برود، چمران وارد شورا می شود.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه گفت‌وگوهای اعضای شورای شهر تهران با نامزدهای تصدی شهرداری تهران، امروز به صورت انفرادی و دسته‌جمعی تا شب ادامه خواهد داشت، گفت: نامزدها برنامه‌ها و نظرات خود را بیان خواهند کرد و اعضاء فردا در صحن برای معرفی 5 گزینه رأی‌گیری انجام خواهند داد و این احتمال را می‌دهم که یک تعدادی هم تا فردا انصراف دهند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در واکنش به برخی اخبار مبنی بر خروج هاشمی از لیست نامزدها برای ماندن در شورا گفت: آقای هاشمی خودش کاندید نشده بود و ما او را پیشنهاد داده بودیم، اما تاکنون هم انصراف نداده و گزینه اول ماست.

وی تصریح کرد: دفعه قبل که هاشمی برای شهرداری کاندیدا شد 5 رأی داشت و این بار آراء او به شکلی افزایش پیدا کرده که به جمع 5 نفر راه خواهد یافت و جزء گزینه‌های جدی ما خواهد بود.

علیخانی در خصوص دلایل مخالفت‌ها با شهردار شدن هاشمی، گفت: برخی معتقدند که او مدیریت خوبی در ریاست شورا دارد و بهتر است که در شورا بماند و برخی دیگر هم معتقدند که اگر هاشمی شهردار شود، چمران به شورای پنجم راه پیدا می کند.

وی افزود: برخی دیگر هم معتقدند قرار گرفتن در کار اجرایی مشکلاتی دارد که ممکن است سبب تخریب افراد شود و برخی دیگر هم از روی دلسوزی و عده‌ای هم از روی مسائل سیاسی با شهردار شدن او مخالفت می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه چرا با وجود این مخالفت‌ها هنگام انتخابات هاشمی را سرلیست کردند، گفت: سرلیستی هاشمی به لیست امید اعتبار داد و خیلی از مردم به اعتبار حمایت آقای هاشمی به این لیست نگاه کردند و حتی لیست‌های جعلی هم که آمده بود برای کسب اعتبار عکس هاشمی را سرلیست کردند و لذا یک میلیون و 700 هزار رأی بی سابقه آقای هاشمی دارای پیام بود.

علیخانی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه چرا با توجه به رأی بالای مردم و همچنین خواسته شخص هاشمی برای شهردار شدن شورا او را به عنوان شهردار انتخاب نمی‌کند، گفت: من الان نمی‌خواهم خیلی مسائل را اشاره کنم و فعلا اصل را بر مسائلی مانند دلسوزی می‌گذارم و معتقدم اگر او شهردار هم شود، در کنار ماست، زیرا تجلی کار شورا در عملکرد شهرداری است.

علیخانی در خصوص میزان احتمال انتخاب سرپرست برای شهرداری، گفت: با توجه به زمانبندی صورت گرفته، بعید می‌دانم که کار به انتخاب سرپرست برسد و طبق فرآیند پیش‌بینی شده شهردار انتخاب خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط فعلی شهرداری تهران سخت است و مدیریت شهر تهران به لحاظ منابع مالی مشکل دارد و یکی از چالش‌های بزرگ شهرداری است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark