نماینده مردم خاش ومیرجاوه در مجلس :
تطابق لایحه بودجه با برنامه ششم توسعه باید در مجلس بررسی شود/دولت باید بحران خشکسالی در کشور را مدیریت کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
کد مطلب: 14482
 
نماینده مردم خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس گفت: لایحه بودجه سال 97 باید مطابق با مطابق با برنامه ششم توسعه کشور باشد از این جهت بررسی لایحه بودجه زمان زیادی را به خود اختصاص داده است.
تطابق لایحه بودجه با برنامه ششم توسعه باید در مجلس بررسی شود/دولت باید بحران خشکسالی در کشور را مدیریت کند
علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: لایحه بودجه سال 97 باید مطابق با مطابق با برنامه ششم توسعه کشور باشد و از این جهت نمایندگان باید لایحه بودجه را از نظر سرفصل ها ، درآمدها و هزینه کرد مورد بررسی قرار دهند و اظهار نظرات موافقین و مخالفین را بررسی کنند از این جهت بررسی لایحه بودجه زمان زیادی را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: لایحه بودجه باید کاملا شفاف ، عملیاتی و قابل اجرا بوده و خارج از برنامه ششم توسعه نباشد به همین دلیل نیاز به بررسی دقیق دارد از طرف دیگر برخی موارد نیز باید به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شود و و پس از بررسی کمیسیون تلفیق به مجلس باز گردد.

وی با بیان اینکه مجلس بررسی لایحه بودجه را در دستور کار ویژه قرار داده است، خاطرنشان کرد: برخی تعطیلات رسمی و موارد اضطراری در کنار بررسی لایحه بودجه کار بررسی لایحه بودجه 97 را طولانی کرد و در غیر این صورت مجلس به صورت دوشیفت به برسی لایحه بودجه پرداخته است.

کرد تاکید کرد: نمایندگان سعی دارند تمام مواردی مانند اقتصاد مقاومتی، اشتغال، تکمیل پروژه های ناتمام، پروژه های زیر بنایی کشور مانند گاز رسانی به استان های فاقد گاز و راه آهن،رفع مشکلات آب شرب شهری، روستایی و عشایری را در لایحه بودجه 97 مورد بررسی قرار دهند.


وی با اشاره به افزایش خشکسالی ها در سال های اخیر، اذعان کرد: با توجه به افزایش خشکسالی در کشور باید تدابیری درلایحه بودجه سال 97 اندیشیده شود که در زمان پیک مصرف آب در فصل گرما دچار مشکل نشویم و بحران خشکسالی در کشور را با تدابیر لازم را مدیریت شود.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: برنامه دولت برای رفع مشکلات بیمه محصولات کشاورزی و خرید تضمینی محصولات ارگانیک کشاورزی مانند برنج و خرما، ساخت و تکمیل بزرگراه های کشور برای مناطق محروم شرق، جنوب شرق و جنوب کشور، افزایش ترانزیت، صادرات کالا و افزایش تولیدات داخلی، کاهش واردات بی رویه باید در لایحه بودجه سال97 به طور دقیق بررسی شود.


انتهای پیام/ش
Share/Save/Bookmark