امارات بار دیگر قطر را تهدید کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۲
کد مطلب: 12213
 
یک عضو ارشد دولت امارات تهدید کرد که اگر قطر به خواسته‌های امارات و متحدانش عمل نکند، فشارهای اقتصادی بر این کشور افزایش خواهد یافت.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛به نقل از اسپوتنیک، انور قرقاش از طرف وزارت امور خارجه امارات اعلام کرد که در صورت پایان مهلت تعیین شده برای قطر، فشارهای تدریجی اقتصادی ضد قطر اعمال خواهند شد.

این وزیر اماراتی تاکید کرد که هیچ جنجال بزرگی رخ نخواهد داد، بلکه فشارهای تدریجی اقتصادی در دستور کار قرار گرفته که اعمال خواهند شد.

وی در ادامه خواهان این شد که آمریکا و کشورهای اروپایی در تمامی قراردادهای بعدی با قطر بایستی موضوع «حمایت از تروریست‌ها و تحریک تروریست‌ها به اقدامات تروریستی» را مدنظر قرار دهند.

وی در ادامه ادعا کرد که کارشناسان در حال تحقیق هستند که آیا قطر تلاشی برای ممانعت از رسیدن «کمک‌های مالی به تروریست‌ها» می‌کند یا خیر و آیا اقدامی قانونی در رابطه با «تروریست‌های ساکن قطر» انجام می‌دهد یا خیر.

لازم به ذکر است که کشورهای عربستان سعودی، امارات، مصر و بحرین ضرب الاجلی ده روزه برای قطر تعیین کردند. مهلت قطر روز یکشنبه به پایان رسید اما چهار کشور نامبرده به درخواست صباح الاحمد الصباح امیر کویت مهلت قطر را تا ۴۸ ساعت تمدید کردند.

Share/Save/Bookmark