پرداخت زکات نص قرآن است /فرهنگ حجاب اسلامی باید به الگویی برای کشورهای غربی تبدیل شود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: 12303
 
مولوی ریگیان پور در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت : پرداخت زکات به فقرا و نیاز مندان از واجبات دینی و نص قرآن است.
 به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اهمیت پرداخت زکات در جامعه اسلامی اظهار کرد: پرداخت زکات به فقرا و نیاز مندان از واجبات دینی و نص قرآن است زکات به عدالت اقتصادی و به توازن مالی در بین اقشار جامعه کمک می کند.
مولوی ریگیان پور با اشاره به این مطلب که روشنگری و تشویق مردم به پرداخت زکات از وظایف علمای تشیع و تسنن است اظهار کرد : مردم مسلمان از ابتدای اسلام تا کنون همیشه علاقه مند به پرداخت زکات و انجام فرایض دینی بوده و هستند اما هدایت این جریان به سوی مجاری مورد نظر و مدیریت پرداخت مبالغ و موارد زکات و خمس بر عهده علما است .

وی با بیان این مطلب که در حکومت امیرمومنان علی(ع) افرادی موظف به وصول و جمع آوری زکات دربین مردم بودند افزود : برخی از کشور های اسلامی همسایه یک وزارتخانه را به امر جمع آوری زکات اختصاص داده اند و به صورت بسیار جدی جمع آوری زکات را پیگیری می کنند.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با اشاره به تهاجم فرهنگی کشورهای غربی و نشانه گرفتن حجاب بانوان مسلمان خاطر نشان کرد : دشمنان با تهاجم فرهنگی به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه هستند و حمله به حجاب یکی از برنامه های دشمنان برای زدودن حیا از بانوان جامعه ماست بنابراین زنان و دختران ما باید با تاسی حضرت زهرا(س) در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار باشند و با حفظ عفاف و حجاب بخ حفظ سلامت اخلاقی در جامعه کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه سبب ایجاد امنیت ، ارتقای فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده می شود و سلامت جامعه در گرو حفظ عفاف و حجاب است.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: قرآن کریم از زنان و مردان با ایمان خواسته است تا نگاه ها را محدود به مناظر مشروع نمایند و در نتیجه به سلامت اخلاقی جامعه کمک کنند، بانوان ایرانی باید در حجاب به گونه ای عمل کنند که کشور های غربی از فرهنگ اسلامی حجاب الگو و تحت تاثیر این فرهنگ غنی اسلامی قرار گیرند .
در پایان وی از جوانان و صاحب نظران خواستار فعالیت در امورعمرانی، توسعه و آبادانی منطقه شد و گفت : شهرستان میرجاوه پتانسیل های بالقوای متشکل از جوانان تحصیل کرده و اندیشمند دارد و از این طیف انتظار کمک در جهت پیشرفت و آبادانی شهرستان مرزی میرجاوه را داریم .

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark