رزمنده و جانباز 8 سال دفاع مقدس:
8سال دفاع مقدس دانشگاه معرفت بود/ اگر دوباره جنگ شود باز هم به میدان میروم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳
کد مطلب: 14409
 
رزمنده و جانباز 8 سال دفاع مقدس با بیان اینکه جنگ همانند دانشگاه معرفت شناسی بود،گفت: درس صبر، استقامت و از خودگذشتگی را درمکتب دفاع مقدس آموختم.
عباس پیری در گفتگو با خبرنگارلادیز؛ اظهار کرد: سال 63 از شهرستان زاهدان لشکر 21 حمزه سیدالشهدا به جبهه اعزام شدم و در تاریخ 11 اسفند 1369 درعملیات والفجر 8 روی مین رفتم و جانباز شدم .
وی با اشاره به اینکه ازهمرزمان شهید سپهبد صیاد شیرازی بوده است، خاطر نشان کرد : تعداد زیادی از دوستانم درجبهه های نبرد حق علیه باطل به شهادت رسیدند اما همچنان با همرزمانی که ازدوران دفاع مقدس باقی ماندند ارتباط نزدیکی دارم .
پیری جانباز قطع عضو 50 درصد با اشاره به اینکه 8 سال دفاع مقدس مانند دانشگاه بود، اذعان کرد: درس های زیادی را از دانشگاه دفاع مقدس که برگرفته از مکتب اهل بیت بود آموختم درس صبر، استقامت و از خود گذشتگی را آنجا آموختم و اگر باز هم جنگ اتفاق بیافتد به جبهه ها خواهم رفت .
وی با بیان این مطلب که درجنگ مسئولیت های مختلفی را برعهده داشته است،  تصریح کرد: مسئولیت های همچون فرمانده دسته و فرمانده پایگاه را در زمان جنگ برعهده داشتم خاطرات زیادی از آن دوران به یاد دارم که تلخ ترین آن شهادت بهترین دوستم بود و خنده دار ترین خاطره ام این بود که وقتی قبل ازعملیات وصیت نامه نوشتم، که از طریق پیک به دست همسرم رسیده بود و همه اعضای خانواده با دیدن وصیتنامه فکر کردند که شهید شده ام و بعد ازعملیات والفجر 8 که جانباز شدم خودم شخصا تماس تلفنی گرفتم که در دقایق اول اعضای خانواده باور نمی کردند که زنده هستم و فکر می کردند که صدای ضبط شده من در حال پخش هست که با اصرار زیاد بنده بلاخره زنده بودنم را باور کردند .

انتهای پیام / م.ر
Share/Save/Bookmark