جولان دلالان در بازار ارز / برخی از صرافی‌ها دست از کار کشیدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: 15804
 
امروز در خیابان فردوسی تب و تاب خرید و فروش ادامه دارد و دلال‌ها بازار را قبضه کرده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛امروز در خیابان فردوسی تب و تاب خرید و فروش ادامه دارد و دلال‌ها به صورت دست به نقد و یا همراه با کارتخوان سیار، گوشه و کنار بازار ایستاده اند.

شلوغی بازار به حالت قبل ادامه دارد، اما به نظر می‌رسد جو روز گذشته دیگر در این مکان دایر نباشد. نرخ خرید دلار کمتر از 12 هزار تومان اعلام می‌شود و یورو با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته چیزی حدود 17 هزار تومان معامله می‌شود و برخی از این فروشندگان که دلال‌های کوچه و پس کوچه هستند خبر از کاهش قیمت می‌دهند.

رضا ترکاشوند دبیرکل صرافان ایران گفت: دستورالعمل‌های بانک مرکزی صرفا مربوط به 23 مورد ارز خدماتیاست که میزان آن هم بسیار محدود است و در این فضا اگر صراف ارز خریداری کند روی دستش می‌ماند. علاوه بر صرافان که خیلی از کاهش قیمت ارز راضی نیستند، دلال‌ها که مدام تلاش دارند بازار را به نفع خود هدایت کنند.

برخی از دلال‌ها هم از فرصت استفاده کرده و  با پایین ترین نرخ دلار را از  مردم خریداری می‌کنند ولی هنگام فروش قیمت‌های بسیار بالاتری را به متقاضیان اعلام می‌کنند.

لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در خصوص پایدار بودن کاهش قیمت دلار، بیان داشت: قطعا این روند کاهشی پایدار خواهد بود و مجددافزایش قیمت رخ نمی دهد.

پیش بینی ها حکایت از ادامه دار بودن مسیر کاهشی قیمت ارز است از همین رو تعدادی از بازاری ها که خود را متضرر این بازار می دانند سعی دارند با کارشکنی مانع کاهش بیشتر قیمت ها در بازار ارز شوند.

نمونه بارز این موضوع، تعدادی از صراف ها هستند که بازهم در بزنگاه دست از کار کشیده و نظاره گر بازار ارز شده اند. تجربه نشان داده که هر زمان بازار ارز متلاطم شود صراف‌ها دست از کار کشیده و خرید و فروش ارز نمی‌کنند.

جولان دلالان در بازار ارز / برخی از صرافی‌ها دست از کار کشیدند

این اتفاق بازهم هم تکرار شد و تعداد زیادی از صرافی‌های خیابان فردوسی به‌حالت نیمه‌تعطیل درآمده و خرید و فروش را کنار گذاشته و نظاره‌گر بازار شده‌اند. هرچند که با برخی شیطنت ها تلاش می کنند که بازار را گیج کنند.

طبق مشاهدات خبرنگار ما از مرکز خرید و فروش ارز در خیابان فردوسی تهران، هم اکنون (ساعت 12:00 ) صف‌های طولانی فروش ارزهای خانگی مانند روز گذشته ادامه دارد. با توجه به آنکه هنوز قیمت دلار در بازار مشخص نشده است اما معاملات به نرخ روز گذشته در جریان است.

صرافان مانند روز گذشته از خرید و فروش ارز خوداری می‌کنند و در این میان دلالان تلاش می‌کنند با بازار گرمی و جلوگیری از خرید و فروش، قیمت‌ها را بالا ببرند.

جولان دلالان در بازار ارز / برخی از صرافی‌ها دست از کار کشیدند

 

Share/Save/Bookmark