سفرهای بین دو استان باید کنترل شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۱
کد مطلب: 17442
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و با توجه به اینکه مردم سیستان و بلوچستان و گلستان بیشترین تبادل مسافر را در نوروز دارند طی تماس با استانداران دو استان خواستار مدیریت موضوع شدم.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛فداحسین مالکی افزود: امروز در گفت‌وگو با استاندار دو استان گلستان و سیستان و بلوچستان که بیشترین تبادل مسافر نوروزی با یکدیگر را دارند،  تاکید داشتم باید از طریق بسیج رسانه‌ها و آگاه‌سازی مردم جلوی این موج سفر را بگیرند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: در گفت‌وگوی تلفنی با هادی حق‌شناس استاندار گلستان با اشاره به جمعیت کثیر سیستان و بلوچستانی‌های ساکن گلستان و مراودات نزدیک قومی این دو استان تاکید داشتم رسم دیرین صله رحم و عادت سفرهای نوروزی هر ساله مسافران زیادی را از گلستان به سیستان و بلوچستان و بالعکس روانه می‌کند که امسال با شیوع گسترده ویروس کرونا و کمبودهای شدید بهداشتی و پزشکی در استان، این موضوع نگرانی جدی مردم را به ویژه در منطقه سیستان به همراه داشته است.

وی با اشاره به آمار ورود مسافر به منطقه سیستان در روزهای اخیر با وجود توصیه‌های جدی مسئولان عنوان کرد: باید با آگاه‌سازی مؤثر ساکنان گلستان را از سفر به سیستان و بلوچستان منصرف کرد.

مالکی گفت: حق‌شناس استاندار گلستان نیز با پی بردن به اهمیت و لزوم پرداختن به این موضوع در استان گلستان، درخواست کرد رسانه‌های استان سیستان و بلوچستان با تولید و ارسال محتوای آگاهی‌بخش، به استانداری گلستان در این امر مهم کمک کنند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس بیان کرد: همچنین در تماس با استاندار سیستان و بلوچستان  ضمن تقدیر از اقدامات مجموعه استان در خصوص مهار شیوع این ویروس، نگرانی‌های جدی مردم را در مورد سفرهای نوروزی بین این دو استان مورد تأکید قرار دادم و با اشاره به درخواست استاندار گلستان، خواستار اقدام جدی و فوری برای کمک به آگاه سازی مردم در این زمینه شدم.

وی ادامه داد: پیرو این تماس احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز طی تماس با فرمانداران دستور پیگیری جدی موضوع را برای اقدام مؤثر در این خصوص صادر کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark