دعای شهادت رهبر انقلاب برای سردار قاسم سلیمانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۵
کد مطلب: 17009
 
رهبر انقلاب در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به سرلشکر قاسم سلیمانی برای این سردار اسلام دعای شهادت کردند.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛نشان ذوالفقار شب گذشته برای اولین بار در تاریخ چهل ساله جمهوری اسلامی ایران، با دستان رهبر معظم انقلاب  بر روی سینه سردار قاسم سلیمانی نشست. بیانات مقام  معظم رهبری در آیین مراسم مجالی را فراهم کرده است تا کانال منتسب به رهبر انقلاب با استناد به سخنان ایشان تصویر نگاره‌هایی را به اشتراک بگذارد. این کانال به بهانه بیانات رهبر انقلاب در مراسم اعطای نشان به سردار سلیمانی پست زیر را به همراه  تصویری زیبا به اشتراک گذاشت.

«بهشت؛ پاداش معامله با خداست»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا پس از اعطای نشان ذوالفقار به سردار قاسم سلیمانی در سخن کوتاهی به ذکر نکاتی درباره ارزش پاداش الهی برای مجاهدت در راه خدا اشاره کردند و در این زمینه با استناد به آیه‌ای از قرآن کریم، «بهشت را پاداشی برای مجاهدان راه خدا» دانستند. رهبر انقلاب اسلامی پیش از این نیز در سخنان مختلفی ابعاد مختلف این آیه را تفسیر کرده‌اند که بخش فقه و معارف پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR گلچینی از مجموعه‌ی این نکات را منتشر میکند.

شهید جان خود را به خدا فروخته و در مقابل بهشت را گرفته است.

️ مرگ برای همه هست. ما اگر در راه خدا بمیریم، به حسب موازین مادّی و ظاهری هم، چیزی از دست نداده‌ایم. مردن، سرنوشت اجتناب‌ناپذیر هر یک از ماست. این متاعی است که بالاخره از دست ما خواهد رفت؛ ولی این متاع جان به دوگونه از دست می‌رود: یکی این‌که آن را گم کنیم و دیگر این‌که آن را بفروشیم. کدام بهتر است؟ آنها که در راه خدا کشته نمی‌شوند، جانشان را گم کرده‌اند و در مقابل، چیزی در دست ندارند. و آنها که این متاع را در راه خدا می‌دهند و جانشان را در راه او مصرف می‌کنند، کسانی هستند که آن را فروخته‌اند و در عوض چیزی گرفته‌اند: «ان‌اللَّه اشتری من‌المؤمنین انفسهم و اموالهم بانّ لهم الجنّة».

️ شهید، جانش را فروخته و در مقابل آن، بهشت و رضای الهی را گرفته است که بالاترین دستاوردهاست. به شهادت در راه خدا، از این منظر نگاه کنیم. شهادت، مرگ انسانهای زیرک و هوشیار است که نمی‌گذارند این جان، مفت از دستشان برود و در مقابل، چیزی عایدشان نشود. ۱۳۶۸/۰۵/۲۵     

دعای شهادت رهبر انقلاب برای سردار قاسم سلیمانی

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark