آغاز انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد زاهدان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 16389
 
رئیس دانشگاه آزاد زاهدان از آغاز پذیرش دانشجوی پزشکی در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛سلطانعلی میر در گفتگو با عصرهامون و با بیان اینکه مجوز پذیرش دانشجو در رشته پزشکی زاهدان توسط وزارت بهداشت صادر شده است، بیان کرد: انتخاب رشته این داوطلبان از چهارشنبه ۱۲ دی ماه آغاز و تا روز سه‌شنبه ۱۸ دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: داوطلبان گروه علوم تجربی آزمون سراسری ۹۷ که بومی یکی از استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان هستند مجاز به انتخاب این رشته محل خواهند بود.

میر با تاکید بر اینکه داوطلبان واجد شرایط می‌توانند از طریق سامانه آزمون نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند، گفت: در صورتی که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه (دبیرستان یا هنرستان) برای داوطلبان نظام قدیم و محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام جدید در استان باشد، داوطلب بومی آن استان تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: در صورتی‌که محل اخذ مدرک تحصیلی داوطلبی در یک استان نباشد، استان محل تولد داوطلب به‌عنوان استان بومی وی در نظر گرفته می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد زاهدان همچنین گفت: داوطلبانی که سه سال آخر محل تحصیل را در خارج از کشور گذرانده‌اند، استان محل تولد، استان بومی اینگونه داوطلبان تلقی خواهد شد.

وی در پایان گفت: جشن فارغ التحصیلان اولین گروه از دانشجویان رشته پزشکی این دانشگاه امسال برگزار خواهد شد.
 
انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark