رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه خبرداد
سفربیش از 84 هزار گردشگر در ایام نوروز به میرجاوه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 14679
 
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه گفت: در ایام نوروز97 شهرستان میرجاوه با استقبال بسیار خوبی از سوی گردشگران مواجه شده و ورود گردشگران نسبت به سال گذشته30درصد رشد داشته است.
عبدالله کرد درگفتگو با خبرنگار لادیز؛اظهارکرد:در ایام نوروز97 شهرستان میرجاوه با استقبال بسیار خوبی از سوی گردشگران مواجه شده و ورود گردشگران نسبت به سال گذشته30 درصد رشد داشته است.

وی با بیان این مطلب که اکثر گردشگران داخلی از استان تهران به میرجاوه آمده بودند، افزود: توجه اکثر گردشگرانی که از استان تهران به شهرستان میرجاوه آمده بودند معطوف به واحد های بوم گردی منطقه بود که این مساله نشان دهنده آن است که در این حوزه باید فعالیت بیشتری انجام شود .

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه اذعان کرد:در ایام تعطیلات نوروزی سال جاری تعداد 84134 نفر از اماکن تاریخی و طبیعی شهرستان میرجاوه از جمله پایانه مرزی، اداره پست،ساختمان شهربانی، راه آهن قدیم میرجاوه،مجموعه رودخانه،غارو آبشار لادیز،روستای گردشگری تمین شامل معماری صخره ای و چشمه حضرت موسی و قبرستان تاریخی 70 ملا که در روستای روپس بخش لادیز واقع شده است،بازدید کرده اند.

وی تصریح کرد: اقدامات مهمی را در آینده نزدیک عملی خواهیم ساخت که ایجاد و تقویت تجهیزات واحد‌های بومگردی و تدوین دستورالعمل آموزشی،معرفی و عرضه صنایع دستی منطقه از جمله این اقدامات خواهد بود .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ایجاد زیر ساخت های مناسب ازجمله راه ها و ساخت واحد های بوم گردی و تامین امکانات اولیه رفاهی در مجموعه غار و آبشار لادیز می تواند به جذب و حضور حداکثری گردشگران در شهرستان میرجاوه کمک شایانی کند از این رو این مساله باید مورد توجه همه از جمله مسئولین قرار گیرد .


انتهای پیام / م.ر
Share/Save/Bookmark