ثبت دو اثر تاریخی میرجاوه در فهرست آثار ملی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲
کد مطلب: 16442
 
مسئول میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میرجاوه از بازدید از دو اثر تاریخی این شهرستان جهت ثبت در فهرست آثارملی خبر داد.
ثبت دو اثر تاریخی میرجاوه در فهرست  آثار ملی
 عبدالله کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز،اظهار کرد:فرمانده یگان حفاظت و معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از کارگاه های مرمتی فعال و آثار تاریخی و طبیعی دهستان تمین و شهرستان میرجاوه بازدید کردند.

وی افزود: بازدیدی از مسیر سیستم آبرسانی شهر میرجاوه و استخر قدیمی به منظور ثبت این آثاردر فهرست آثار ملی نیز انجام شد تا این آثار تاریخی نیز در لیست آثارملی کشور به ثبت برسد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان میرجاوه با داشتن 66 اثر تاریخی و طبیعی و 14 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثارملی، یکی از مهم ترین قطب های گردشگری استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود که معرفی این آثار نقش مهمی در جذب گردشگر در استان خواهد داشت.
عبدالله کُرد تاکید کرد: ساختمان پست ، اداره شهربانی، اداره راه آهن، معماری صخره ای، چشمه حضرت موسی، غار لادیز، قبرستان هفتاد ملا، فرودگاه قدیمی میرجاوه، آبشار لادیز، حمام قدیمی، قله لادیز از جمله آثار باستانی این شهرستان است.

مسئول میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میرجاوه بیان کرد: همچنین در نشست فرمانده یگان حفاظت و معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با فرماندار میرجاوه که در جهت حفاظت از آثار تاریخی این شهرستان انجام گرفت مقرر شد تا انجمن میراث فرهنگی در شهرستان میرجاوه فعال شود و فرماندار میرجاوه نیز در همه زمینه ها، قول همکاری با اداره کل با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را دادند.
Share/Save/Bookmark