در خطبه های نماز جمعه اهل سنت میرجاوه مطرح شد؛
گنگره ملی شهدا اشاعه گر فرهنگ ایثار و شهادت دراستان بود /حضور مردم میرجاوه در راهپیمایی 22 بهمن بی سابقه بود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب: 14444
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: برگزاری گنگره ملی شهدا فرهنگ ایثار و شهادت را در استان اشاعه کرد و مردم را بیش از پیش با شهدا و با رشادت های خالصانه آنها آشنا کرد .

به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، ضمن اشاره به دیدار مسئولین استان با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری قرار دارد و ایشان در دیدار اخیر مسئولین استان را به خدمت گذاری بیشتر سفارش کردند و تاکید داشتند که مشکلات مردم سریعتر و بهتر پیگیری و رفع شود .

وی با اشاره به این مطلب که حضور مردم میرجاوه در راهپیمایی 22 بهمن بی سابقه بود، افزود: بار دیگر مردم شهرستان میرجاوه و سرتاسر کشور به دشمنان نشان دادن که حامی ولایت فقیه هستند و حضورشان در راهپیمایی ها به منزله حمایت از اصل نظام و رهبرمعظم انقلاب بوده ضمن اینکه مطالباتی که از دولتمردان دارند حق قانونی شهروندان است .

مولوی ریگیان پور با بیان این مطلب که برگزاری گنگره ملی شهدا فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه اشاعه می دارد، تاکید کرد: برگزاری یادواره ها و کنگره ملی شهدا حال هوای استان را تغییر داد مردم بیش از پیش با شهدا و خانواده های آنان ارتباط گرفتند و با رشادت های خالصانه شهدا آشنا شدند .  

وی خاطرنشان کرد: حضور فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در کنگره ملی شهدای استان نشان دهنده توجه ویژه مقام معظم رهبری و فرماندهان سپاه به استان سیستان و بلوچستان است در این کنگره  که بار دیگر یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و شهدای وحدت استان که با خونشان عامل وحدت مردم استان بودند،گرامی داشته شد یادآور اهمیت مساله وحدت دراستان بود .

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: همایش تقریب مذاهب همه ساله با حضور اساتید و علمای شیعه و سنی در استان که در رابطه با مشترکات مذاهب و شفاف سازی نکات فقهی از هردو مذهب تشیع و تسنن برگزار می شود اهمیت بسزایی دارد، چرا که ممکن است  مواردی وجود داشته باشد که دشمنان وحدت مذاهب در آن سوی مرزهای کشورمان از این خلاء ها استفاده سوء کنند و به دنبال عملی کردن نقشه های شوم خودشان باشند که با تشکیل چنین برنامه ها و همایش هایی توطئه های آنان خنثی می شود .

 

انتهای پیام / م.ر

Share/Save/Bookmark