"آلنجان"روستایی که تمام بانوانش کارآفرینند/غیرتی زنانه برای ساخت روستایی نمونه در نقطه صفر مرزی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
کد مطلب: 16181
 
مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان گفت: روستای آلنجان دارای بانوان کار آفرین زیادی است بطوری که این بانوان طی سه مرحله رتبه برتر را در صنایع دستی کشور کسب کردند.
"آلنجان"روستایی که تمام بانوانش کارآفرینند/غیرتی زنانه برای ساخت روستایی نمونه در نقطه صفر مرزی
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛فاضلی مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان به همراه مشاوران دستگاه های اجرای استان و فرماندار شهرستان میرجاوه، در کار گروه بانوان در فرمانداری، مشکلات  بانوان این شهرستان  را مورد بررسی قرار دادند.
فاضلی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: در سفر به میرجاوه در نشستی مطالبات مختلف بانوان شهرستان میرجاوه و بانوان کارمند این شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از آن از روستاهای سیاه خاک ، لادیز سفلی و روستای آلنجان بازدیدی به عمل آمد.

وی افزود: روستای آلنجان دارای بانوان کار آفرین زیادی است بطوری که این بانوان طی سه مرحله رتبه برتر را در صنایع دستی کشور کسب کردند.
وی خاطرنشان کرد: بانوان این روستا در کنار همسرانشان در گلخانه مشغول به کار هستند و این روستا دارای بانوانی باسواد، دوستدار کتاب و فاقد طلاق است. ، در روستای آلنجان برای تمام مقاطع تحصیلی، مدرسه وجود دارد  و بازمانده از تحصیل ندارد.مدیر کل امور بانوان استانداری تاکید کرد: روستای آلنجان تنها روستا در استان است که تمام بانوانش کارآفرین هستند و هیچ بانوی بیکاری در این روستا وجود ندارد و ما به وجود چنین زنانی افتخار می کنیم .

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری گفت:روستای آلانجان میرجاوه سالانه بیش از هزار تن خیار؛گوجه به کشور روسیه صادر می کند و همچنین وجود گلخانه های متعدد این روستا مرهون فعالیت های زنان این روستا است که دوشادوش مردان روستا به‌کار و زندگی پویا و سالم مشغولند.
 فاضلی افزود:زنان روستای میرجاوه با شرکت در نمایشگاه های ملی و ارایه صنایع بومی و دستی نفیس زنان روستایی موفق به کسب رتبه ی برتر در دو سال پیاپی شده اند‌.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark