آمریکا خیرخواه ملت ایران نیست/موضع قاطع رئیس دستگاه قضا نسبت به محتکران قابل تقدیر است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب: 17388
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه آمریکا خیرخواه ملت ایران نیست، پیشنهاد کمک استکبار جهانی را غیرواقعی و از روی غرور دانستند.
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛مولوی نذیر احمد  سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا، بیان کرد: سلامتی و تندرستی از بهترین نعمت های خداوند متعال است و هیچ نعمتی بدون سلامتی، نعمت به حساب نمی آید.

 وی افزود: فداکاری گروه های سلامت، پزشکان و پرستاران در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس نشان از آن دارد که نباید مردم نگران باشند چرا که مدافعان سلامت بدون وقفه در حال تلاش برای بازگشت آرامش به جامعه هستند.

 نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه توان بهداشتی و درمانی ایران جهت مقابله با کرونا ویروس بالا است و نیاز به کمک دیگر کشورها ندارد، ادامه داد: آمریکا خیرخواه ملت ایران نیست و کمک به ایران یکی از ترفندهای این کشور برای تحقیر ملت ایران است اما این را بداند که ملت ایران تحقیر شدنی نیست.

مولوی سلامی اضافه کرد: آمریکایی که بیشترین تحریم ها را علیه ایران وضع کرده حال با چه جسارتی قصد کمک به ملت ایران را دارد، مردم غیور ایران اسلامی کمک آمریکا را به دهانش می کوبند.

وی با توجه به اینکه ملت ایران با همدلی و اتحاد در کنار پزشکان و پرستاران و رسانه ها این بیماری را شکست خواهند داد، خاطر نشان کرد: احتکار در شرایط عادی هم خصلت و رفتار بسیار ناپسند و زشت در جامعه اسلامی به شمار می رود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه  احتکار پدیده ای است که توسط انسان های نا سالم و غیرمومن  انجام می شود آن هم در شرایطی که مردم به آن کالا بسیار نیاز دارند، گفت: در برخورد با محتکرین، اخلال گران اقتصادی و برهم زنندگان نظم بازار هیچ کوتاهی از سوی دستگاه قضا صورت نگرفته چرا که چنین افرادی قابل ترحم نیستند و نباید با آنها با عطوفت و مهربانی رفتار کرد.

 مولوی سلامی خواستار اشد مجازات محتکرین و برهم زنندگان نظم بازار شد و ادامه داد: احتکار مواد دارویی و بهداشتی آن هم در شراطی که مردم نیاز شدید به چنین اقلامی دارند، بزرگ ترین جنایت از لحاظ قانونی و عذفی در هرجامعه ای محسوب می شود.

 وی با بیان حضور مقتدرانه بسیج و سپاه در شناسایی و کشف انبارهای احتکار کالاهای مورد نیاز، خواستار حضور حداکثری بسیج و سپاه جهت قلع و قمع اخلال گران بازار شد و نصریح کرد: حضور سپاه و بسیج برای بازگشت آرامش به جامعه بسیار لازم و ضروری است.


موضع قاطع رئیس دستگاه قضا نسبت به محتکران قابل تقدیر است

مولوی الله داد رئیسی در گفت و گو با خبرنگار ما با تقدیر از موضع قاطع دستگاه قضا نسبت به محتکران، بیان کرد: متاسفانه عده ای سودجو با سوء استفاده از شرایط به وجود آمده به دنبال مال اندوزی حتی به قیمت جان هموطنان هستند که این موضوع هم از نظر دینی هم اخلاقی درست نیست.

وی افزود: برخورد قاطع دستگاه های نظارتی با این افراد خواسته به حق مردم ایران بود که محقق شد و بی تردید ادامه خواهد داشت.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با تاکید بر اینکه توان علمی و پزشکی ایران غیرقابل انکار است، اذعان کرد: ما دارای بهترین پزشکان، پرستاران و کادر درمانی جهان هستیم چرا که در کنار تخصص بی نظیر علمی دارای اخلاقی اسلامی ایرانی هستند و اینها را در هیچ کجای دنیا نمی توانیم بیابیم.

وی ادامه داد: مجهزترین بیمارستان های منطقه نیز در اختیار ماست و اینکه معاندین از مشکلات سخن گفته و شایعه پراکنی می کنند تنها برای ایجاد تنش و حس ناامیدی در میان مردم ایران است.

 رئیسی با تقدیر از حضور پرشور بسیج، سپاه و دیگر نهادها در امر کمک به مردم و مبارزه با محتکران، گفت: بسیج و سپاه در هر زمانی که مردم نیاز به کمک داشته اند بی هیچ منتی وارد عمل شده و با قدرت به یاری مردم شتافته اند در این مورد نیز می بینیم که در گوشه گوشه کشور همه بسیجی وارد در حال کمک هستند.

امام جمعه اهل سنت راسک در پایان با تاکید بر اینکه مردم باید آرامش خود را حفظ کنند، تصریح کرد: این بحران هم با تلاش همه ملت ایران خواهد گذشت، مردم نیابد به شایعات توجه کرده و اسیر جنگ نرم استکبار شوند.
 
 نیاز اساسی به حضور سپاه و بسیج برای برخورد با محتکران

خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما، اذعان کرد: با توجه به خطرناک و واگیردار بودن کرونا، امروز از خود گذشتگی و ایثار کسانی که به عنوان رزمندگان و مدافعان سلامت خط مقدم مقابله با این بیماری هستند قابل تقدیر و ستودنی است.

وی ادامه داد: در واقع گذشت و ایثار پزشکان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا یک نوع جهاد در راه خدا است.

امام جمعه موقت اهل سنت خاطرنشان کرد: مردم چین با مصرف خوراکی های حرام باعث ایجاد این نوع ویروس خطرناک شدند و این کار آنان غیر اسلامی بود، انسان ها وقتی دچار گناهان زیاد می شوند خداوند به وسیله به صدا در آمدن آژیر خطر به آنان هشدار می دهد و افراد می توانند با رجوع به خداوند متعال و درخواست عفو و بخشش از وجود ویروس کرونا ایمن شوند.

رسولی زاده تصریح کرد: با توکل بر خدا و با زحمات، تلاش های شبانه روزی تیم پزشکی ایران وجود ویروس کرونا به زودی از کشور ایران برچیده می‌شود.

وی عنوان کرد: بسیاری از پزشکان، دارای توان علمی بالا مقیم در آمریکا، دارای اصالت ایرانی هستند کشور ایران از نظر علم پزشکی، سلامت، مهار و مدیریت بیماری ها دارای قوی ترین امکانات و تجهیزات و تیم متخصص است.

خلیلی زاده خاطر نشان کرد: وقتی سختی و مصیبتی بر مردم یک منطقه وارد می شود آنان باید به همدیگر رحم داشته باشند با همکاری و همدلی برای رفع مشکل پیش آمده اقدام کنند.

وی در تکمیل مطلب فوق، گفت: اقدام رئیس قوه قضائیه برای اتخاذ موضع محکم و مدبرانه در خصوص برخورد جدی با محتکران، اخلال گران اقتصاد و برهم زنندگان نظم بازار شایسته تقدیر و قدردانی است که در این وضعیت به مقابله در برابر عمل غیر انسانی افراد سودجو اقدام کردند.

به گفته این خطیب جمعه؛ حضور بسیج و سپاه برای قلع و قمع محتکران و برخورد با منکرات، در میدان ها نیاز است و این کار نیروهای مسلح امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark