مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) میرجاوه:
اجرای 130 طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد میرجاوه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 14408
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) میرجاوه گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون 130 طرح خوداشتغالی در شهرستان میرجاوه اجراشده است.
منصور نورا در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با هدف محرومیت زدایی و مبارزه با فقر به دستور حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شد و از سال 57 تاکنون خدمات زیادی ارائه کرده است.
وی با اشار به خدمات کمیته امداد در شهرستان میرجاوه، افزود: در ایام دهه فجر امسال پروژه های متعددی در زمینه خوداشتغالی و ساخت مسکن محرومان به بهره برداری رسید که واگذاری 12 نیسان وانت به خانواده های تحت حمایت، افتتاح منزل مسکونی برای خانواده مددجویان در بخش مرکزی، لادیز و ریگ ملک، افتتاح کفش فروشی برای فرزند مددجو و افتتاح یک طرح پرورش شترمرغ در بخش ریگ ملک از جمله این طرح ها بود.
وی خاطرنشان کرد: در این ایام تعداد 10 واحد مسکونی برای مددجویان با اعتبار 400 میلیون تومان با مشارکت خیرین و مددجویان و 14 طرح خوداشتغالی با اعتبار 420 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.
نورا تاکید کرد: از ابتدای سال 96 تاکنون 130 طرح خوداشتغالی در زمینه دامداری، سوزن دوزی، کسب، خیاطی، پرورش شتر مرغ و صنایع دستی و غیره در شهرستان میرجاوه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 750 میلیون تومان اجراشده است.
مدیرکمیته امداد میرجاوه عنوان کرد: تاکنون دوره آموزش فنی و حرفه ای برای 250 نفر با اعتباری بالغ بر 25 میلیون تومان در رشته های قالی بافی، خیاطی، صنایع دستی آرایشگری و سوزن دوزی برگزار شده و تعداد 10 بازنشسته تامین اجتماعی زیر 50 سال از محل اعتبارات خود اشتغالی به خودکفایی رسیدند.
Share/Save/Bookmark